Home Kategorie Ludzie Nie żyje ksiądz oskarżony o pedofilię. Andrzej Dymer miał 58 lat.
4.25K

Nie żyje ksiądz oskarżony o pedofilię. Andrzej Dymer miał 58 lat.

Nie żyje ksiądz oskarżony o pedofilię. Andrzej Dymer miał 58 lat.

Andrzej Dymer nie żyje. Ksiądz miał od pewnego czasu zmagać się z poważną chorobą. O Andrzeju Dymerze zrobiło się głośno, gdy na jaw wyszło, iż ksiądz miał wykorzystywać seksualnie nieletnich.

Ksiądz, który jeszcze niedawno był dyrektorem Instytutu Medycznego w Szczecinie, stał się obiektem powszechnego zainteresowania, po tym, jak media ujawniły ohydne szczegóły z jego przeszłości.

W niedanym reportażu TVN 24 pokazano, że ks. Andrzej Dymer wykorzystywał seksualnie osoby nieletnie. O przestępstwach księdza od lat, a dokładniej co najmniej od 1995 roku, wiedzieli szczecińscy biskupi, ale śledztwo wszczęto dopiero po publikacji dziennikarzy “Gazety Wyborczej” w 2008 r. Wtedy też kościelny trybunał skazał Dymera, ale ten złożył apelację. I choć minęło już ponad 12 lat, to ostatecznego wyroku instytucji Kościoła wciąż nie ma.

Księdza Dymera przez wiele lat nie spotkała żadna kara za swoje czyny, a przez długi czas nie odsunięto go też od pracy z dziećmi. Z funkcji dyrektora Instytutu Medycznego w Szczecinie ks. Andrzej Dymer został odwołany dopiero 12 lutego 2021 roku.

– “Uważam, że niesłychana przewlekłość kościelnych procedur w sprawie ks. Andrzeja Dymera oraz brak odpowiedniego traktowania osób skrzywdzonych na wielu etapach tego postępowania nie mają żadnego usprawiedliwienia” – oświadczył niedawno prymas Polski abp Wojciech Polak.

Źródło: Fakt

eKurs: Szybkie czytanie
eKurs: Szybkie czytanie
11,99 zł
33 dni
do końca oferty!
Kurs online: Szybkie czytanie i efektywna nauka za 11,99 zł w MG Centrum

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz