Home Kategorie News Powrót obostrzeń. Wiemy, która branża zostanie wyłączona jako pierwsza.

Powrót obostrzeń. Wiemy, która branża zostanie wyłączona jako pierwsza.

Powrót obostrzeń. Wiemy, która branża zostanie wyłączona jako pierwsza.

Tendencja wzrostowa zachorowań na COVID-19 to zwiastun powrotu obostrzeń. Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, stoki narciarskie mają być pierwszą ofiarą zaostrzenia zasad. To jednak nie jedyny scenariusz.

Wyciągi wróciły do normalnego funkcjonowania w piątek 12 lutego 2021. Mimo iż od ich otwarcia nie minął nawet tydzień, coraz głośniej mówi się o ponownym zamknięciu stoków narciarskich.

Niepokojące doniesienia napływają z rządu. Władza alarmuje, że będzie musiała ponownie zaostrzyć pandemiczne obostrzenia, jeśli krzywa zachorowań na COVID-19 dalej będzie rosła. 16 lutego odnotowano 5,2 tys. nowych przypadków, czyli o ponad tysiąc więcej niż przed tygodniem.

DGP informuje, że obserwowany wzrost ilości infekcji związany jest z powrotem do szkół najmłodszych uczniów oraz otwarciem galerii handlowych. Niestety rozprzestrzenianiu się koronawirusa sprzyja też zimowa aura. Pod koniec tego tygodnia będzie można ocenić jaki wpływ na obecną sytuację ma otwarcie hoteli czy wyciągów.

Rządzący rozważają dwa scenariusze – podtrzymanie dotychczasowych zasad lub ich zaostrzenie. Na ostateczne decyzje trzeba będzie jednak poczekać.

– „W tym tygodniu jest za wcześnie, by mówić o pełnym obrazie rzeczywistości, ale biorąc pod uwagę analizy z ostatnich dni, raczej nie przewidujemy, że liczba zakażeń zacznie spadać” – przyznał anonimowy przedstawiciel rządu w rozmowie z DGP.

Podobnie wypowiada się rzecznik KPRM Piotr Müller, który na wtorkowej konferencji prasowej oznajmił, że nowe pandemiczne zasady zostaną przedstawione nie wcześniej niż na początku przyszłego tygodnia.

Dlaczego akurat wyciągi mają być zamknięte jako pierwsze? Anonimowi rozmówcy Dziennika przekonują, że w ostatnich dniach zaobserwowano ogromny ruch turystów w kurortach górskich. To, co działo się ostatnio w Zakopanem zaniepokoiło również samego ministra.

– „Nie chcę, żeby Krupówki były początkiem trzeciej fali pandemii w Polsce. Apeluję: jeżeli luzujemy obostrzenia, nadal jesteśmy zobowiązani do zachowania dystansu, noszenia maseczek” – mówił Adam Niedzielski.

DGP donosi, że to właśnie tłumy w górskich miejscowościach mają skłonić rząd do zaostrzenia zasad, a na pierwszy ogień pójdą wyciągi. Przedstawiciele rządu przekonują, że hotele pozostaną otwarte, ponieważ surowy reżim sanitarny jest tam przestrzegany.

Koronawirus raport 17.02.2021. Gwałtowny wzrost liczby zakażonych.

Źródło: DGP

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
33 dni
do końca oferty!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz