Home Kategorie Ludzie Nergal został skazany przez sąd za obrazę uczuć religijnych. Zapłaci ogromne pieniądze!

Nergal został skazany przez sąd za obrazę uczuć religijnych. Zapłaci ogromne pieniądze!

Nergal został skazany przez sąd za obrazę uczuć religijnych. Zapłaci ogromne pieniądze!

Pojawiła się informacja, że Adam Nergal Darski został skazany za obrazę uczuć religijnych. Doniesienie do prokuratury w związku z tym zgłosiła organizacja Ordo Iuris i Towarzystwo Patriotyczne.

Wyrok ma charakter nakazowy i Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów skazał go na 15 tys. kary grzywny oraz pokrycia ponad 3 tys. złotych kosztów sądowych. Muzyk jeszcze we wtorek miał złożyć w tej sprawie sprzeciw w wobec wydanego wyroku. Żadna ze stron konfliktu nie ma zamiaru się poddać.

Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów wydał wyrok w trybie nakazowym w sprawie obrazy uczuć religijnych przez Adama Nergala Darskiego. Muzyk znanej na całym świecie formacji Behemoth nie ma zamiaru się poddać.

O sprawie napisał Instytut Ordo Iuris, który jest stroną bezpośrednio zaangażowaną w sprawę toczącą się przeciwko Adamowi Nergalowi Darskiemu. O tym, że sąd wydał wyrok nakazowy, poinformowano na Twitterze Jerzego Kwaśniewskiego, prezesa organizacji.

Wokalista zespołu Behemoth, Adam Nergal Darski zdaniem Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów winny jest obrazy uczuć religijnych. W związku z jego działaniami miało zgłosić się czterech pokrzywdzonych. Pieczę nad próbą ukarania muzyka sprawował Instytut Ordo Iuris.

To właśnie też na profilu prezesa Ordo Iuris, prawnika Jerzego Kwaśniewskiego, pojawił się komentarz w sprawie wydania wyroku nakazowego. Zgodnie ze wstępnym postanowieniem wymiaru sprawiedliwości Adam Nergal Darski miałby zapłacić 15 tys. grzywny oraz pokryć koszty procesowe wycenione na 3453 złotych.

– “„Okoliczności czynu i wina nie budzą wątpliwości” […]. Gratuluję interwencji @OrdoIuris i @DariuszMatecki” – przekazał na Twitterze prezes Ordo Iuris. Stanowiska muzyka i jego mecenasa w tej sprawie jest jednak jasne.

– “Wyrok nakazowy polega na tym, że sąd widzi akta i stwierdza, iż bez przeprowadzenie rozprawy może wydać wyrok nakazowy. Sprzeciw od wyroku nakazowego którejkolwiek ze stron kasuje to rozstrzygnięcie i sprawa trafia na tryb postępowania” – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) mecenas Adama Nergala Darskiego Jacek Potulski.

Źródło: wtv

Mąż zostawił Dodę i się wyprowadził? Piosenkarka zaczęła pić… Szokujące doniesienia.

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
79,99 zł
150,00 zł
60 dni
do końca oferty!
60-minutowy masaż ciała z konsultacją i planem leczenia od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz