Home Kategorie Poruszające Koszmar. Staruszka zamarzła przed drzwiami domu opieki.

Koszmar. Staruszka zamarzła przed drzwiami domu opieki.

Koszmar. Staruszka zamarzła przed drzwiami domu opieki.

Dramat w domu opieki Alloheim w Herzbergu w Dolnej Saksonii. 82-letnia Christel L. zamarzła przed zamkniętymi drzwiami domu opieki, gdzie mieszkała. Nikt nie zauważył jej zniknięcia.

– „Mieszkanka domu opieki Christel L. chciała odwiedzić swoją siostrę w Walentynki. Zapomniała, że była już pora snu, jej siostra mieszka w odległości 240 km, a na zewnątrz jest mróz. Christel miała demencję” – poinformował “Bild”.

82-latka opuściła dom opieki wyjściem awaryjnym, które znajdowało się obok jej pokoju. Bezpośrednia droga powrotna była zablokowana, gdyż drzwi otwierają się tylko od wewnątrz. Wejście, gdzie można zadzwonić dzwonkiem znajduje się zaledwie kilka metrów dalej. Jednak chora na demencję Christel najprawdopodobniej nie wiedziała o tym. Zmarła samotnie pod oknami swojego współlokatora. Rano odnaleziono jej ciało.

Rzecznik domu opieki poinformował, że „jest to placówka otwarta, nie ma zamkniętego obszaru dla osób z demencją; drzwi ewakuacyjne są zabezpieczone alarmem, ale ze względów przeciwpożarowych nie mogą być zamykane”.

Źródło: Bild

eKurs: Junior Graphic Designer
eKurs: Junior Graphic Designer
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: 3-miesięczny dostęp do kursu Junior Graphic Designer za 29 zł i więcej z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz