Home Kategorie Życie Para kobiet będzie miała dziecko. Znalazły sposób na to, jak być matkami.
4.17K

Para kobiet będzie miała dziecko. Znalazły sposób na to, jak być matkami.

Para kobiet będzie miała dziecko. Znalazły sposób na to, jak być matkami.

Saga i Felicia Wahlström są małżeństwem od niemal trzech miesięcy. Teraz myślą o posiadaniu wspólnego dziecko. Bardzo zależało im na tym, aby obie mogły być mamami, również w znaczeniu biologicznym.

Kobiety wpadły na kontrowersyjny sposób, który nie przypadł do gustu nawet niektórym urzędnikom. Mimo wszystko, postanowiły spróbować.

Saga i Felicia Wahlström opowiedziały o swoim pomyśle dziennikarzom gazety Expressen.

– „Nasi rodzice chcą już mieć wnuki, a nasi przyjaciele nas wspierają” – mówią Saga i Felicia.

Kobiety postanowiły, że jedna z nich – Felicia – będzie dawczynią jajeczka, które zostanie przekazane jej partnerce. Dziecko urodzi z kolei Saga. Sperma pochodzić ma od dawcy.

Jak mówią kobiety, procedura będzie długa i ciężka, ale możliwa. Najpierw Felicia została uznana za dawczynię, potem pobrano od niej 13 jajeczek, które czekają w zamrażarce w klinice in vitro. Zapłodnienie ma odbyć się w kwietniu.

Zabieg ten nie jest tani. Jedna próba in vitro to koszt około 8 tys. euro. Kobiety tłumaczą, że zwykle szwedzcy urzędnicy odradzają sytuację, w których zarówno jajeczko, jak i sperma pochodzą od dawcy. W tym wypadku udało im się zrobić wyjątek.

– „Właściwie powinno się wykonywać tę procedurę tylko z powodów zdrowotnych. Na szczęście są kliniki, które i tak to robią. Ponieważ w rzeczywistości ryzyko jest niewiele większe niż przy normalnej ciąży” – zapewniają Saga i Felicia Wahlström.

Szwedki opowiadają o przygotowaniach do bycia mamami na swoim Instagramie. Przyznają, że reakcje ludzi są różne. Pojawia się też wiele komentarzy hejterów, ale kobiety nic sobie z nich nie robią. Najważniejsze jest dla nich wsparcie rodziny i przyjaciół.

Lekarz uważał, że już nie zajdzie w ciążę. Mimo to transpłciowy mężczyzna urodził dziecko.

Źródło: expressen.se

Bezoperacyjny lifting twarzy
Bezoperacyjny lifting twarzy
89,99 zł
300,00 zł
63 dni
do końca oferty!
Bezoperacyjny lifting twarzy, szyi, dekoltu urządzeniem Futur-Tec od 89,99 zł w Body Secret & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz