Home Kategorie Życie Absurd. 2-latek na kwarantannie nie mógł opuszczać mieszkania. Rodziców zakaz nie obowiązywał.
5.50K

Absurd. 2-latek na kwarantannie nie mógł opuszczać mieszkania. Rodziców zakaz nie obowiązywał.

Absurd. 2-latek na kwarantannie nie mógł opuszczać mieszkania. Rodziców zakaz nie obowiązywał.

Przez obostrzenia związane z pandemią dochodzi nieraz do kuriozalnych sytuacji. Jedna z nich miała miejsce w Bydgoszczy. 2-letni chłopiec został objęty kwarantanną, bo w żłobku, do którego uczęszczał, wykryto COVID-19.

Jak informuje pomorska.pl, dziecko miało zakaz wychodzenia z domu, ale w tym samym czasie jego cała rodzina mogła normalnie funkcjonować.

2-latek zaczął uczęszczać do żłobka od nowego roku. Niedawno w placówce u jednej z osób wykryto COVID-19.

– „Nie wiemy, kto, ponieważ dyrekcja placówki takiej informacji nam nie przekazała. Podejrzewamy, że to u pracownika żłobka, a nie u któregoś z maluchów, stwierdzono COVID-19” – powiedzieli w rozmowie z portalem pomorska.pl rodzice 2-latka.

Dzieci ze żłobka trafiły na kwarantannę, podczas której doszło do kuriozalnej sytuacji. Przez kolejnych 5 dni 2-latek nie mógł opuszczać mieszkania. Jego rodziców zakaz ten jednak nie dotyczył.

– „Co dziwne, ale zgodne z przepisami, my, rodzice, i rodzeństwo malców ze żłobka, tej kwarantanny nie mieliśmy. Synek musiał siedzieć w domu, podczas gdy pozostali członkowie naszej rodziny mogli wychodzić” – cytuje rodziców chłopca pomorska.pl.

Rodzice chłopca podkreślają, że ich dziecko było regularnie kontrolowane przez służby.

– „Prawie codziennie dzwoniła pani policjantka albo pan policjant. Gdy odbierałam telefon, słyszałam pytanie: możemy prosić pana…? Nie wiedzieli, że mają do czynienia z dzieckiem” – dodaje mama 2-latka.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy w rozmowie z portalem przyznali, że na liście, którą otrzymali z sanepidu nie było takich informacji, jak PESEL.

– „Bywa, że sprawdzamy daną osobę i prosimy o rozmowę z nią, lecz okazuje się, że to jest np. półroczne dziecko” – mówią policjanci.

Objęty kwarantanną: „Flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał”.

Źródło: pomorska.pl

Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
59,00 zł
199,00 zł
42 dni
do końca oferty!
Kurs online: Zarządzania zespołem z zaświadczeniem MEN za 59 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz