Home Kategorie Ludzie Nie żyje Mariusz Puchalski. Znany aktor miał 68 lat.

Nie żyje Mariusz Puchalski. Znany aktor miał 68 lat.

Nie żyje Mariusz Puchalski. Znany aktor miał 68 lat.

Mariusz Puchalski (†68 l.) nie żyje. O śmierci aktora poinformował Teatr Nowy w Poznaniu, z którym artysta był związany. To smutna informacja.

– “Jego role i reżyserskie pomysły, rozmowy w kulisach, żarty, wspomnienia, anegdoty – przecież to wszystko chcemy i będziemy pamiętać, tak jak będziemy słyszeć jego charyzmatyczny głos” –  czytamy we wzruszającym pożegnaniu.

Mariusz Puchalski, aktor Teatru Nowego w Poznaniu, zmarł w środę, 17 lutego. Artysta w styczniu skończył 68 lat. Smutną informację przekazano na stronie poznańskiego teatru.

– “Kiedy w finale I aktu spektaklu »Mister Barańczak« wychodził sam na scenę, by przejmująco zaśpiewać tekst Josifa Brodskiego, rozbawiona jeszcze chwilę wcześniej publiczność milkła nagle, poruszona. W tej niezwykle szczerej, osobistej interpretacji tylko w jeden wers trudno było uwierzyć: »Z tych, co mnie zapomnieli, złożyłoby się miasto«. Zapomnieć? Jego role i reżyserskie pomysły, rozmowy w kulisach, żarty, wspomnienia, anegdoty – przecież to wszystko chcemy i będziemy pamiętać, tak jak będziemy słyszeć jego charyzmatyczny głos” – czytamy we wzruszającym pożegnaniu Teatru Nowego.

Mariusz Puchalski był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (1975). Debiutował 24 października 1974 roku na deskach Teatru Studyjnego tej szkoły w roli Pantalona w “Turandot. Księżniczce chińskiej” Carlo Gozziego w reżyserii Waldemara Wilhelma.

Aktorem zespołu Teatru Nowego został w 1993 roku. Wcześniej był związany m.in. z teatrami we Wrocławiu, Bydgoszczy i Zielonej Górze. Widzowie mogli go także oglądać w spektaklach innych poznańskich scen – Teatru Polskiego, Teatru Wielkiego, Sceny na Piętrze i Mojego Teatru. Oprócz wyzwań aktorskich Puchalski podejmował się także reżyserii – wielkopolska widownia pamięta wciąż wyreżyserowany przez niego “Kwartet” Ronalda Harwooda. Był także autorem scenariuszy oraz tekstów kabaretu aktorskiego “Raz”.

Puchalski był laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy (1982), Białego Bzu – nagrody dla najpopularniejszego artysty scen poznańskich (1988) oraz Nagrody Jury Młodych XIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej “Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu (2013). W styczniu 2013 roku otrzymał odznakę honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Żegnamy tą wybitną postać z ogromnym smutkiem i żalem.

Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy
29,99 zł
60,00 zł
66 dni
do końca oferty!
Manicure hybrydowy od 29,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz