Home Kategorie Poruszające Brutalne zatrzymanie mężczyzny za brak maseczki? Strażnicy powalili go na ziemię.

Brutalne zatrzymanie mężczyzny za brak maseczki? Strażnicy powalili go na ziemię.

Do sieci trafił film, na którym widzimy zatrzymanie młodego mężczyzny w centrum handlowym Port Łódź. Autor nagrania był pewien, że strażnicy miejscy powalili przechodnia, bo ten nie miał założonej maseczki.

Zdarzenie miało miejsce 17 lutego ok. 12:50 w Porcie Łódź. Autorem nagrania prawdopodobnie jest jeden z klientów centrum handlowego. Jak wynika z relacji świadka, mężczyzna bez maseczki powiedział strażnikom, że nie ma ze sobą dokumentów. Gdy odpowiedzieli, że w takim razie zabiorą go na komisariat, stanowczo zaprotestował. Wtedy też doszło do zatrzymania.

Na filmie widzimy dwóch strażników miejskich, którzy powalają na ziemię młodego mężczyznę. W kadrze widać też kolegę, który próbuje pomóc mu w ucieczce.

W pewnym momencie jeden ze strażników sięga po paralizator i celuje w kierunku kolegi zatrzymanego.

– „Do czego to dochodzi proszę państwa, że człowieka za maseczkę, nie ma maseczki… za chwilę będą do nas strzelać” – komentuje autor nagrania.

Dodaje też, że w trakcie nagrywania był spychany i odsuwany przez innego mężczyznę, który według niego miał być funkcjonariuszem w cywilu.

Nagranie udostępnione na Faecbooku wywołało burzę. Część ludzi jest zbulwersowana brutalnością strażników miejskich. Inni zwracają uwagę, że zatrzymany był agresywny, a jego słowa mogłyby być uznane za groźby karalne.

Wszystko wskazuje na to, że autor nagrania nie znał całego kontekstu sprawy. Był pewien, że jedynym przewinieniem młodego mężczyzny był brak maseczki. Według strażników powód zatrzymania jest jednak inny.

Głos w sprawie zabrał Patryk Polit, Komendant Straży Miejskiej w Łodzi.

– „Nie wszystko jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Zatrzymany w Porcie Łódź mężczyzna był poszukiwany za liczne kradzieże i rozboje. Strażnicy miejscy nie wyciągali broni ostrej, tylko paralizator. Strażnicy miejscy od początku pandemii zgodnie z poleceniem Wojewody Łódzkiego realizuje zadania zlecone jej przez policję” – wyjaśnił Patryk Polit.

Brutalne zatrzymanie babci Kasi, „Na komisariacie zdzierali ze mnie ubrania. Miałam wyginane ręce i nogi”.

Ekskluzywne pakiety day spa
Ekskluzywne pakiety day spa
159,99 zł
69 dni
do końca oferty!
Walentynki: pakiety day spa z zabiegami na ciało i twarz od 139,99 zł w gabinecie Perła Młodości w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz