Home Kategorie Zdrowie To prawdziwy przełom! Ten lek jest skuteczny w ciężkim przebiegu COVID-19.
11.74K

To prawdziwy przełom! Ten lek jest skuteczny w ciężkim przebiegu COVID-19.

To prawdziwy przełom! Ten lek jest skuteczny w ciężkim przebiegu COVID-19.

Niesamowite odkrycie w Polsce. Lekarze potwierdzają, że znany wszystkim lek aż 3-krotnie zmniejsza ryzyko śmierci z powodu COVID-19.

Polscy lekarze przeprowadzili badania, z których wynika, że tocilizumab, czyli lek, który stosuje się przy reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz ciężkiej postaci zapalenia stawów u dzieci, zmniejsza ryzyko śmierci pacjentów chorujących na COVID-19. I to nawet 3-krotnie!.

Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych już na początku pandemii rekomendowało stosowanie tocilizumabu u pacjentów zakażonych koronawirusem. Lek podawano chorym z ciężką niewydolnością oddechową. Jak się okazało, już po drugiej dawce ich stan poprawiał się.

Najnowsze badania pokazują, że lek ten aż 3-krotnie zmniejsza ryzyko śmierci u pacjentów z burzą cytokinową w przebiegu COVID-19. To jednak nie wszystko, co odkryli naukowcy.

– “Skuteczność leku jest jeszcze większa w przypadku chorych hospitalizowanych ze szczególnie ciężkim przebiegiem choroby, u których saturacja tlenu wynosi poniżej 90 proc.” – powiedział prof. Robert Flisiak, koordynator badań i kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Potencjalny lek na koronawirusa pochodzi z… rośliny. “Skuteczność setki razy większa niż w przypadku innych leków stosowanych na COVID”

Źródło: abczdrowie.pl

Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
47,00 zł
69,00 zł
3 dni
do końca oferty!
Dieta OXY: dieta odchudzająca ceniona przez celebrytów od 47 zł (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz