Home Kategorie Życie Maturę z religii będzie przygotowywać Kościół? Wiceminister edukacji o nowym pomyśle.

Maturę z religii będzie przygotowywać Kościół? Wiceminister edukacji o nowym pomyśle.

Maturę z religii będzie przygotowywać Kościół? Wiceminister edukacji o nowym pomyśle.

Po tym, jak TVN24 ujawniło, że już niedługo faktem może stać się matura z religii, głos w dyskusji zabierali kolejni politycy. Wśród nich nie mogło zabraknąć Dariusza Piontkowskiego.

Były minister, a obecnie wiceminister edukacji stwierdził, że egzamin z religii potrzebuje czasu na realne pojawienie się na liście dostępnych matur. Wskazał też, że możliwe, iż to Kościół będzie wyznaczony do stworzenia arkuszu egzaminacyjnego.

W RMF FM gościem był wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski. Zapytano go o maturę z religii. Temat ten jest od jakiegoś czasu szeroko komentowany. Wypowiedź polityka wnosi do toczących się dyskusji jeszcze jeden temat. Piontkowski wskazał bowiem, że to prawdopodobnie Kościół mógłby zająć się tworzeniem arkuszy egzaminacyjnych.

– „[…] skoro podstawę programową przygotowuje Kościół Katolicki, podobnie byłoby z maturą” – powiedział na antenie RMF FM Dariusz Piontkowski.

Sam pomysł matury z religii jest kontrowersyjny. Wiele osób twierdzi, że wprowadzenie takiego egzaminu miałoby uzasadnienie gdyby chodziło o maturę z religioznawstwa, a więc wszystkich wyznań.

Polityk zastrzegł, że ewentualne wprowadzenie zmian na liście przedmiotów maturalnych wymaga wiele pracy. Matura z religii mogłaby się pojawić najwcześniej za 2 – 3 lata. Podobnie na ten temat wypowiadał się niedawno wiceminister Tomasz Rzymkowski.

W trakcie rozmowy o maturze z religii Piontkowski podkreślił, że byłby to jeden z wielu dodatkowych przedmiotów, które obecnie mogą wybierać maturzyści.

– „Uczniowie mogą dziś zdawać różne dodatkowe przedmioty, które niekiedy nawet nie są nauczane w szkole, jak choćby historię sztuki. A przecież egzamin z religii to byłby egzamin z zakresu wiedzy teologicznej, nauki, którą mamy w Polsce również na poziomie akademickim” – dodał w RMF FM wiceminister Dariusz Piontkowski.

Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i maturze. Ma być znacznie łatwiej

Źródło: RMF FM, wp.pl

Kurs online: Hipnoza
Kurs online: Hipnoza
29,00 zł
39 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy hipnozy i hipnoterapii z certyfikatem za 29 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz