Home Kategorie Zdrowie Watykan wydał specjalny dekret. Osoby niezaszczepione będą dyskryminowane.

Watykan wydał specjalny dekret. Osoby niezaszczepione będą dyskryminowane.

Watykan wydał specjalny dekret. Osoby niezaszczepione będą dyskryminowane.

Watykan zapowiedział antyszczepionkowcom, że mogą ryzykować utratę pracy, jeśli odmówią szczepienia przeciwko COVID-19 bez uzasadnionych powodów zdrowotnych.

Mający powierzchnię zaledwie 108 akrów Watykan to najmniejsze państwo na świecie, ale zatrudniające kilka tysięcy pracowników. Tamtejszy program szczepień rozpoczął się w zeszłym miesiącu, a 84-letni papież Franciszek był jednym z pierwszych, którzy otrzymali szczepionkę. W jego ślady mają iść wszyscy ludzie, którzy pracują w tej stolicy religii katolickiej.

Siedmiostronicowy dekret mówi o tym, że osoby, które nie mogą się zaszczepić z powodów zdrowotnych, mogą otrzymać inne stanowisko pracy, przypuszczalnie takie, na którym mieliby kontakt z mniejszą liczbą osób. Mają otrzymywać takie samo wynagrodzenie, nawet jeśli nowe stanowisko jest uwstecznieniem zawodowym.

Nowe watykańskie prawo stanowi jednak, że ci, którzy odmówią szczepienia bez wystarczającego powodu, będą podlegać szczególnemu przepisowi ustawy z 2011 roku “o prawach i obowiązkach pracowników”. Można to więc uznać, za pewnego rodzaju dyskryminację osób, które nie chcą się szczepić.

Pewien artykuł tej ustawy mówi, że pracownicy, którzy odmawiają podjęcia “środków zapobiegawczych” mogą być narażeni na “różnego stopnia konsekwencje”, które mogą prowadzić do zwolnienia”. Warto o tym pamiętać, jeżeli ktoś chciałby pracować na terenie Watykanu.

Źródło: natemat

 

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
3 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz