Home Kategorie Poruszające Skandal w bydgoskiej parafii. Ksiądz dostał 20 minut na spakowanie swoich rzeczy.

Skandal w bydgoskiej parafii. Ksiądz dostał 20 minut na spakowanie swoich rzeczy.

Skandal w bydgoskiej parafii. Ksiądz dostał 20 minut na spakowanie swoich rzeczy.

Przez pięć lat kapłańskiej posługi w parafii Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy ksiądz Rafał K. miał wykorzystywać seksualnie młodych chłopców. Miała to być terapia.

Przez pięć lat kapłańskiej posługi w parafii Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy ksiądz Rafał K. miał dopuszczać się skandalicznych czynów wobec młodych. Sprawę opisuje Roman Laudański na łamach „Gazety Pomorskiej”.

Wikarym w bydgoskiej parafii pod wezwaniem Świętych Polskich Braci Męczenników ksiądz Rafał K. został w lipcu 2015 r. – Wydawało się, że z księdza Rafała jest spoko gość. Do czasu – mówi jeden z byłych ministrantów, cytowany przez gazetę.

Pięć lat później pod dom parafialny podjechał samochód. Parafianie, którzy byli przy całym zajściu twierdzą, że duchowny dostał 20 minut na spakowanie swoich rzeczy. Wikary spakował się i odjechał. Podczas niedzielnych ogłoszeń parafianie usłyszeli tylko krótkie oświadczenie.

Po tym wydarzeniu parafianie zaczęli zastanawiać się nad powodem odwołania księdza. Wcześniej – jak informuje „Gazeta Pomorska” – w parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników było głośno o dwóch księżach. Jeden wystąpił z kapłaństwa, a drugi w Domu Księży Emerytów kolejny rok czeka na orzeczenie w jego sprawie watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

Okazało się, że wikary został oddalony z parafii, bo do delegata biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży zaczęły zgłaszać się ofiary ks. Rafała. Po dochodzeniu diecezji ksiądz dostał zakaz sprawowania mszy i noszenia stroju duchowego. Złożono także zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez księdza.

Jak zeznają ministranci, duchowny miał mierzyć ich przyrodzenia i nakłaniać do masturbowania się w jego obecności. Do śledczych zgłosiło się już dziesięć poszkodowanych osób, a duchowny został oskarżony o popełnienie przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Twierdził, że prowadzi badania.

To koniec. Znów wybuchła masowa panika. Kilkaset milionów ludzi objętych lockdownem z powodu groźnego wirusa.

Źródło: Gazeta Pomorska

 

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
15,99 zł
19,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz