Home Kategorie Poruszające Figurze Matki Boskiej odrąbano dłonie, jednak proboszcz nie ma zamiaru zgłaszać sprawy na policję. Dlaczego?

Figurze Matki Boskiej odrąbano dłonie, jednak proboszcz nie ma zamiaru zgłaszać sprawy na policję. Dlaczego?

Siostra zakonna oraz parafianka kościoła Świętych Pierwszych Męczenników Polski w Częstochowie nie mogła powstrzymać łez, kiedy zobaczyła stojącą przed wejściem do kościoła figurę Matki Boskiej.

W czwartek rano kobiety zauważyły, że ktoś odrąbał Maryi dłonie, a wokół leżą kwiaty i znicze. Proboszcz zapowiedział już naprawę figury, ale do tej pory nie zgłosił sprawy na policję.

Prawdopodobnie w nocy z środy na czwartek przed kościołem rozegrały się dantejskie sceny. Nieznani sprawcy lub sprawca zniszczyli figurę Matki Boskiej. Siostra zakonna oraz jedna z parafianek jako pierwsze zobaczyły Maryję bez dłoni. Poszły na plebanię, aby poinformować proboszcza.

– „Gdy mi o tym powiedziały, sam pobiegłem zobaczyć. Dłonie figury zostały rzucone na ziemię. Strasznie to przeżyłem. Wyjąłem różaniec i zacząłem się modlić. Początkowo sądziłem, że to jakiś nieobliczalny człowiek, który ma problemy ze sobą, ale potem otworzyłem Internet i zobaczyłem, że te dewastacje pomników Matki Bożej są częste. Wliczyłem to w bieg spraw, że to jest taka zaplanowana sprawa, że Matka Najświętsza w swoich obrazach i figurach jest profanowana” – wyjaśnił proboszcz parafii ks. Stanisław Jasionek w rozmowie z portalem czestochowa.naszemiasto.pl.

W związku z profanacją figury ksiądz zaplanował już akty ekspiacyjne, o których poinformował wiernych. Odbędą się one 19 lutego podczas Drogi Krzyżowej i w niedzielę na nabożeństwie Gorzkich Żali.

– „Postaramy się także najszybciej, jak to możliwe, naprawić uszkodzoną statuę” – napisał ksiądz Jasionek we wpisie na oficjalnym profilu parafii.

– „To dla mnie bardzo smutne wydarzenie, dlatego, że nigdy do tej pory w naszej parafii nie działo się nic takiego (…) Nie wiem, kto to mógł zrobić. To jakiś dziwny znak właśnie rozpoczynającego się Wielkiego Postu” – powiedział proboszcz w rozmowie z katolickim Radiem Fiat.

Mimo iż wydaje się to niezrozumiałe, do tej pory sprawa zniszczenia figury nie trafiła na policję. W związku z tym funkcjonariusze nie prowadzą żadnego śledztwa. Dlaczego?

– „Nie zgłaszałem na policję, ponieważ uważam, że tutaj nie chodzi o stratę materialną, a o stratę moralną, a w tej kwestii policja nam nie pomoże (…) Chociaż jest to dla mnie bardzo bolesne, to nie chcę w to angażować częstochowskich organów ścigania” – skomentował ks. Stanisław Jasionek w oświadczeniu dla portalu czestochowa.naszemiasto.pl.

Ojciec Rydzyk w objęciach Matki Boskiej na antenie TV Trwam. Ten obraz to profanacja? Internauci komentują.

Źródło: czestochowa.naszemiasto.pl, Radio Fiat

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
34 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz