Home Wideo Cały świat mówi o setkach osób w Zakopanem. A hotelarze błagają o to, żeby turyści nie robili imprez.

Cały świat mówi o setkach osób w Zakopanem. A hotelarze błagają o to, żeby turyści nie robili imprez.

Zakopane przeżywa oblężenie turystów, co nie byłoby niczym wyjątkowym, gdyby nie szalejąca w Polsce epidemia. Rząd rozważa więc nowe obostrzenia.

Zakopane pęka w szwach. Turyści korzystają z pięknej pogody i masowo odwiedzają zimową stolicę Polski, a nie przeszkadza im w tym nawet ograniczenie mówiące o maksymalnie połowicznym obłożeniu hoteli. Na ulice miasta wyległy tłumy, co nie uszło uwadze zagranicznych mediów. O zakopiańskich imprezach wspomniano nawet w indyjskiej telewizji. W materiale podkreślano, że turyści i nie zachowują dystansu społecznego.

I choć mogłoby się wydawać, iż hotelarze cieszą się z powrotu turystów, to część z nich ma obawy dotyczące ich beztroskiego zachowania. Cześć obawia się wręcz, że odbije się to na branży.

– “Błagam, błagam turystów: nie powtarzajcie tego procederu. Bawcie się, świętujcie, czerpcie garściami z tej pogody, chodźcie po górach, jeździjcie na nartach, ale nie róbcie imprez w otwartych przestrzeniach, za które hotelarze, ich dzieci i ich rodziny zostaną ukarane” – mówił w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski Karol Wagner. Czy podobne apele wpłyną na zachowanie turystów? Tego nie wiadomo, ale dzięki naszej relacji, możecie zobaczyć, jak wygląda wieczorne życie w Zakopanem.

Tłumy turystów zmierzających do Zakopanego wywołały mobilizację w policyjnych szeregach.

– “Spodziewamy się, że w weekend będzie bardzo wielu turystów pod Tatami, ale myślę, że będą to inni turyści niż w ubiegłym tygodniu. Wówczas nastąpił efekt kumulacji wydarzeń, to znaczy poluzowanie obostrzeń w turystyce, skoki narciarskie i walentynki, więc przyjechało do nas wielu imprezowiczów. W ten weekend spodziewamy się turystów, którzy chcą wypoczywać na nartach bądź spędzać czas na tatrzańskich szlakach” – mówił w piątek rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek. Komendant wojewódzki wydał wówczas decyzję, by wysłać do Zakopanego dodatkowe patrole.

ZUS wypłaca emerytowi 3 grosze. Jednocześnie, żąda 7,50 PLN opłaty za “koszt przelewu”

Źródło: fakt

Oczyszczania wodorowe twarzy
Oczyszczania wodorowe twarzy
99,99 zł
400,00 zł
63 dni
do końca oferty!
Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy AquaSure H2 od 89,99 zł i więcej opcji w MEDICAL PREMIUM – 4 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz