Home Kategorie Poruszające Ogromna tragedia. 11-letni chłopiec zamarzł we własnym łóżku. „Po raz pierwszy w życiu widział śnieg”.

Ogromna tragedia. 11-letni chłopiec zamarzł we własnym łóżku. „Po raz pierwszy w życiu widział śnieg”.

Siarczysty mróz, który utrzymuje się od kilku dni w Teksasie to prawdziwa zmora. Codziennie kilkaset tysięcy osób budzi się bez wody, prądu lub ogrzewania. Jedną z najmłodszych ofiar tej zimy jest 11-letni Cristian Pavon.

11-letni Cristian Pavon Pineda to jedna z najmłodszych ofiar fali zimna, która paraliżuje Stany Zjednoczone. Nic nie zapowiadało tej tragedii. Wręcz przeciwnie – pomimo ciężkich warunków panujących w Teksasie, maluch starał się cieszyć niemal każdą chwilą spędzoną na dworze. Chłopak po raz pierwszy w życiu widział śnieg. Codziennie korzystał więc z uroków zimy.

Do dramatu doszło nad ranem, gdy matka chłopca chciała go obudzić. 11-latek zamarzł we własnym łóżku.

– „Dopóki nie przyjechało pogotowie, wykonywaliśmy resuscytację. Po kilku minutach medycy powiedzieli nam, że jest już za późno” – relacjonowała matka chłopca.

Organizm dziecka nie wytrzymał okropnych warunków panujących wewnątrz przyczepy. Z Cristianem spał też jego 3-letni brat. Jemu nie stało się nic poważniejszego.

Rodzina mieszkała w stacjonarnej przyczepie kempingowej i od dwóch dni nie miała prądu. Rzecznik policji podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że dom, w którym mieszkała rodzina miał ponad 40 lat. Dodatkowo nie miał odpowiedniej izolacji, co znacząco obniżało temperaturę w środku.

Rodzina chłopca pochodzi z Hondurasu. W 2019 roku przeprowadzili się do USA. Jak mówi matka chłopca, nie cierpiał on na żadne choroby.

Jak podają amerykańskie media, prawdopodobną przyczyną zgonu dziecka była hipotermia. Sierżant Jeff Smith powiedział, że mimo iż sekcja zwłok przeprowadzono w czwartek, to cała procedura może potrwać jeszcze kilka tygodni, nim potwierdzona zostanie ostateczna przyczyna śmierci.

Koszmar. Staruszka zamarzła przed drzwiami domu opieki.

Źródło: The Guardian

Czekoladowe day spa
Czekoladowe day spa
169,99 zł
64 dni
do końca oferty!
Czekoladowe spa dla 1 os. (169,99 zł) lub 2 osób (329,99 zł) w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz