Home Kategorie Poruszające Bez powiadomienia rodziny wypisali pana Władysława ze szpitala. Chwilę później mężczyzna już nie żył.

Bez powiadomienia rodziny wypisali pana Władysława ze szpitala. Chwilę później mężczyzna już nie żył.

Bez powiadomienia rodziny wypisali pana Władysława ze szpitala. Chwilę później mężczyzna już nie żył.

Pana Władysława z Gorzowa Wielkopolskiego szukano dwie doby. W akcji uczestniczyła policja, rodzina oraz ochotnicy. Zwłoki 80-latka znalazł przechodzień. To naprawdę smutna historia.

Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim powołał zespół mający ustalić okoliczności wypisu 80-latka, który 17 lutego br. po badaniach w lecznicy zaginął. Ciało pana Władysława odnaleziono 21 lutego br.

W poniedziałek odbył się briefing prasowy, na którym wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim Robert Surowiec poinformował, że lekarz wypisujący 80-latka ze szpitala nie powiadomił o tym fakcie rodziny seniora, co powinien zrobić. Lekarz zostanie za to ukarany.

– “Takie sytuacje są niedopuszczalne. Nie ma naszego przyzwolenia na takie zachowania kogokolwiek z naszego personelu. Wytłumaczeniem nie może być pandemia, ani zmęczenie, dlatego od winnych zaniedbań wyciągamy surowe konsekwencje” – powiedział Surowiec.

Lecznica przekazała, że w środę (17 lutego br.) chorego 80-latka przywiozła do szpitala karetka około godz. 9:30. Pacjent został przyjęty na SOR dziewięć minut później. Badany był przez trzech lekarzy: lekarza ogólnego, chirurga i neurochirurga. Wykonano tomografię komputerową głowy oraz EKG. Został wypisany na własne żądanie o godz. 14:30.

Kiedy mężczyzna nie wracał do domu, zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie. Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny. Ciało pana Władysława odnalazł przechodzień. Zwłoki znajdywały się u podnóża skarpy w rejonie ul. Szmaragdowej, niedaleko od kompleksu szpitala wojewódzkiego.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności śmierci mężczyzny. Zarządzono sekcję zwłok. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp. Według dotychczasowych ustaleń wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek.

Zarząd gorzowskiego szpitala poinformował, że 19 lutego br. powołał czteroosobowy zespół, którego zadaniem jest ustalenie okoliczności opuszczenia lecznicy przez mężczyznę, m.in. sprawdzenie prawidłowości działania personelu medycznego w zakresie wypisania pacjenta i jego bezpiecznego powrotu do miejsca zamieszkania.

W piśmie dodano, że władze lecznicy na bieżąco współpracują zarówno z policją jak i prokuraturą prowadzącą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, a protokół ustaleń ma być gotowy do wtorku (23 lutego br.). To jednak nie wyjaśnia, jak można tak potraktować drugą osobę.

Ogromna tragedia. 11-letni chłopiec zamarzł we własnym łóżku. „Po raz pierwszy w życiu widział śnieg”.

Źródło: Fakt

 

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
149,99 zł
600,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi za 149,99 zł w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy (zamiast 600 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz