Home Kategorie Zdrowie Medycy unikają tej szczepionki na COVID-19? Jaki jest powód?

Medycy unikają tej szczepionki na COVID-19? Jaki jest powód?

Medycy unikają tej szczepionki na COVID-19? Jaki jest powód?

Tysiące pracowników europejskiej służby zdrowia odmawia przyjęcia szczepionki przeciw koronawirusowi. Chodzi tu o szczepionkę AstraZeneca. Medycy nie chcą jej przyjmować.

Pracownicy służby zdrowia z Europy nie chcą szczepić się przeciwko COVID szczepionkami Oxford-AstraZeneca – donosi Forbes. Powód? Niska skuteczność preparatu oraz efekty uboczne. Zdaniem wielu medyków priorytetowo należy traktować szczepionki firmy Pfizer i Moderna.

W ubiegłym tygodniu grupa reprezentująca 3 tys. włoskich lekarzy napisała list do rządu, w którym zażądano, by „lekarze i dentyści zostali zaszczepieni szczepionkami mRNA”, takimi jak te opracowane przez Moderna, Pfizer/BioNTech. Są one bardziej efektywne.

Z kolei w Niemczech i we Francji wiele szczepionek AstryZeneki jest nieużywanych ze względu na to, iż wiele osób zwyczajnie pomija terminy szczepień tą konkretną szczepionką.

Wiele związków zawodowych reprezentujących medyków stwierdziło wprost, że nie chce korzystać ze szczepionki opracowanej przez AstraZeneca PLC. Preparat AstryZeneki charakteryzuje się 62-procentową skutecznością w zmniejszaniu objawów choroby, gdzie konkurencyjne szczepionki wykazywały skuteczność powyżej 90 procent. Dodajmy, że wszystkie trzy szczepionki – AstraZeneca, Pfizer i Moderna – zapewniają 100-procentową ochronę przed zgonem na COVID-19.

– „Personel medyczny potrzebuje najskuteczniejszej szczepionki – przyznał w wywiadzie dla „The Wall Street Journal” Jerome Marty, prezes francuskiego związku lekarskiego” – Musimy zachować szczepionkę AstraZeneca dla zdrowych i młodych ludzi – dodał.

Z doniesień z niektórych szpitali wynika, że skutki uboczne szczepionki AstraZeneca zdają się być silniejsze niż preparatami Moderna czy Pfizer – czytamy na portalu forbes.com. To skłoniło m.in. dwa regiony Szwecji do wstrzymania szczepień brytyjskim preparatem.

Z kolei firma AstraZeneca dotychczas nie potwierdziła żadnych poważnych niepożądanych skutków ubocznych.

– „Nasza szczepionka została dopuszczona do obrotu w ponad 50 krajach na czterech kontynentach. Nie było żadnych potwierdzonych poważnych skutków ubocznych związanych ze szczepieniem szczepionką COVID-19 AstraZeneca” – przekazał rzecznik firmy w oświadczeniu dla Forbesa.

 

PiS szykuje nowy program przed wyborami. 500+ będzie regularnie podwyższane.

Źródło: Fakt

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności układu za 29,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz