Home Kategorie News Rząd wprowadzi ostry lockdown? Wiceminister nie widzi możliwości na otwieranie kolejnych branż.
8.01K

Rząd wprowadzi ostry lockdown? Wiceminister nie widzi możliwości na otwieranie kolejnych branż.

Rząd wprowadzi ostry lockdown? Wiceminister nie widzi możliwości na otwieranie kolejnych branż.

Lockdown sprawia, że przedsiębiorcy z niepokojem oczekują kolejnych rządowych rekomendacji odnośnie działania gospodarki. Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk stwierdziła, że „nie widzi możliwości, by otwierać kolejne branże”. Polityk dodała też, że niedługo restrykcje mogą być zaostrzone.

Lockdown ma pomóc sprawnie przeprowadzić proces szczepienia społeczeństwa przeciwko koronawirusowi. Jest to obecnie jeden z priorytetów rządu, stąd utrzymywane jest zamrożenie wielu gałęzi gospodarki. To skutkuje problemami finansowymi w ograniczonych branżach. W efekcie Polacy zadłużają się na potęgę. Już ponad połowa z nas wspiera się kredytami i pożyczkami.

Wczoraj pojawiły się informacje o możliwości wprowadzenia ostrego lockodwnu w kraju, który miałby doprowadzić do ponownego zamknięcia województw. Tymczasem wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapowiada, że otwarcia branż na razie nie będzie, a niebawem czekają nas kolejne obostrzenia.

Semeniuk powiedziała w TVP, że w sprawie nowego lockdownu niedługo zapadną wiążące decyzje. To prawdopodobnie nie spodoba się przedsiębiorcom.

– „Nie widzę jednak możliwości, by otwierać kolejne branże. Jeśli liczba zakażeń będzie rosnąć, dotychczasowe restrykcje mogą zostać zaostrzone” – powiedziała wiceminister.

Potencjalna trzecia fala pandemii zapowiadana jest na przełom marca i kwietnia.

Rząd warunkowo pozwolił na otwarcie od 12 lutego kin, teatrów, filharmonii, basenów, stoków narciarskich i oper na 2 tygodnie. Zapowiedziano jednak, że utrzymanie luzowania obostrzeń zależeć będzie od ilości zakażeń. Wszystkie obiekty działały w obowiązującym reżimie sanitarnym. Wiceminister rozwoju zdradziła, które branże mogą być ponownie zamknięte w pierwszej kolejności.

– „Będziemy mówili o tym, by doprowadzić do spadku mobilności ludzi, więc tutaj pewnie będziemy mówić o stokach narciarskich, hotelach” – stwierdziła.

Klientów nadal nie mogą przyjmować siłownie i kluby fitness. Restauracje działają wyłącznie w opcjach na wynos i w dowozie.

Koronawirus raport 23.02.2021

Źródło: PAP, TVP

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz