Home Kategorie News Rząd nocą wprowadził nowe obostrzenia. Obowiązują od 23 lutego.
27.11K

Rząd nocą wprowadził nowe obostrzenia. Obowiązują od 23 lutego.

Rząd nocą wprowadził nowe obostrzenia. Obowiązują od 23 lutego.

Wczoraj wieczorem opublikowano w Dzienniku Ustaw nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów, zawierającą nowe wytyczne w sprawie ograniczeń,  obowiązujących w kraju z powodu pandemii koronawirusa.

Zmiany w obostrzeniach dotyczą m.in. osób przekraczających polską granicę i pacjentów korzystających z leczenia w uzdrowiskach. Poznaliśmy dokładne szczegóły, o których wiele osób mogło nie mieć pojęcia.

Na zmiany muszą przygotować się osoby przyjeżdżające z zagranicy, które będą musiały odbyć na terenie Polski kwarantannę. Z obowiązku samoizolacji zwolnieni zostaną jednak uczniowie pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, a także studenci i osoby prowadzące działalność naukową, uczestnicy studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia i doktoranci kształcących się w Polsce lub w państwie sąsiadującym. Warto o tym pamiętać.

Nowelizacja znosi również dotychczasowe ograniczenia w lecznictwie uzdrowiskowym. Rozpoczęcie stacjonarnej rehabilitacji leczniczej w ośrodku rehabilitacyjnym czy turnusu leczniczo-profilaktycznego ma być możliwe po uzyskaniu negatywnego wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Testy te mają być dostępne bezpłatnie i muszą zostać wykonane przez kuracjusza w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego.

Ponadto z zakazu zgromadzeń wykluczono konkursy na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską, w tym aplikacje prowadzone w formie aplikacji uzupełniających, zajęć i sprawdzianów w trakcie tych aplikacji, egzaminów sędziowskich i egzaminów prokuratorskich etc.

Dodatkowo, od 28 lutego br. w kasynach oraz obiektach działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych będzie mogła znajdować się nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, z wyłączeniem obsługi obiektu.

Kasyna zobowiązane są do poinformowania klientów o limicie gości, zaś obsługa lokalu ma obowiązek zadbać, by nowe wytyczne były przestrzegane. Ponadto klienci tych obiektów nie będą mogli spożywać w nich napojów ani posiłków.

Dodatkowo jeszcze dziś lub jutro, według zapowiedzi rządzących, odbędzie się konferencja, podczas której zostaną oficjalnie ogłoszone kolejne obostrzenia. W związku z nasilającymi się zachorowaniami potrzebne są kolejne kroki, które miałyby ograniczyć transmisję wirusa. Jak na przykład noszenie tylko maseczek chirurgicznych.

Oprócz tego w mediach mówi się, że Polska ma zareagować na aktualną sytuację epidemiologiczną na Słowacji, w Czechach oraz w Niemczech i zamknąć swoje granice. Wjazd mógłby być możliwy jedynie z negatywnym wynikiem testu. O wszystkim usłyszymy być może jeszcze dzisiaj. Adam Niedzielski, także rozważał wprowadzenie regionalnych obostrzeń.

Południowoafrykańska odmiana koronawirusa jest już w Polsce. Minister zdrowia potwierdza pierwszy przypadek.

Źródło: Pikio

eKurs: dogoterapia, felinoterapia
eKurs: dogoterapia, felinoterapia
89,00 zł
299,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: Instruktor dogoterapii lub felinoterapii za 89 zł i więcej opcji w Agencji Promocji Sportu For Fame

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz