Home Kategorie Poruszające Katastrofa helikoptera na Śląsku. Nie żyje znany polski milioner.

Katastrofa helikoptera na Śląsku. Nie żyje znany polski milioner.

Katastrofa helikoptera na Śląsku. Nie żyje znany polski milioner.

Katastrofa helikoptera na Śląsku miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Akcja ratunkowa była trudna przez panujące warunki atmosferyczne.

Jak podaje portal pless.pl, do katastrofy helikoptera doszło około północy niedaleko Pszczyny. Służby zostały wezwane przez okolicznych mieszkańców. Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna i ratownicy medyczni.

– „Po przybyciu na miejsce ustaliliśmy, że w lesie, w trudno dostępnym terenie, rozbił się helikopter” – poinformował PAP asp. Tomasz Pokorny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Helikopter rozbił się pod lasem, na podmokłym terenie, gdzie nie dało się wjechać samochodem. To utrudniało akcję ratunkową. Problemem była też gęsta mgła, która ograniczała widoczność nawet do kilkunastu centymetrów.

Jak informują służby, w śmigłowcu były cztery osoby. Na miejscu śmierć poniosło dwóch mężczyzn, którzy siedzieli z przodu. Razem z nimi leciała jeszcze kobieta i jeden mężczyzna, który zdołał wydostać się z wraku o własnych siłach.

– „Problemem było nawet przetransportowanie ich do karetek, które nie mogły podjechać bezpośrednio na miejsce wypadku. Niezawodna okazała się siła ludzka” – powiedział PAP oficer prasowy pszczyńskiej straży pożarnej młodszy brygadier Mateusz Caputa.

Pless.pl podaje, że stan poszkodowanych określany jest jako poważny, ale nie zagrażający życiu.

Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Będzie to badać Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Policja nie podaje skąd i dokąd leciał helikopter.

Jak nieoficjalnie ustalił Dziennik Zachodni, w katastrofie śmierć poniósł 80-letni Karol Kania, milioner z Pszczyny. Był to znany przedsiębiorca, założyciel i właściciel jednego z największych w Europie producentów podłoża pod uprawę pieczarek.

Wyborcza podaje, że Kania w 2016 roku znalazł się w rankingu najbogatszych Polaków magazynu Forbes. Zajął wtedy 63 pozycję z majątkiem wynoszącym 490 mln zł.

Drugą ofiarą śmiertelną jest 54-letni pilot śmigłowca.

Katastrofa na lotnisku w Bydgoszczy. Są ofiary śmiertelne.

Źródło: pless.pl, wyborcza.pl, dziennikzachodni.pl, PAP

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
42 dni
do końca oferty!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl – 44 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz