Home Kategorie News Brazylijska odmiana koronawirusa jest już w Europie. To ogromne zagrożenie.

Brazylijska odmiana koronawirusa jest już w Europie. To ogromne zagrożenie.

Brazylijska odmiana koronawirusa jest już w Europie. To ogromne zagrożenie.

Władze regionu Gaevleborg, który położony jest ok. 150 km na północ od Sztokholmu, w poniedziałek zaostrzyły restrykcje po tym, jak po raz pierwszy w Szwecji wykryto przypadki brazylijskiej mutacji koronawirusa.

Jak podają władze zdrowotne regionu Gaevleborg, przypadki brazylijskiej odmiany koronawirusa zostały potwierdzone w weekend u osób, które w ostatnim czasie nie udawały się za granicę. Jedna z nich była przez pewien czas w Sztokholmie. Wcześniej w mieście Gaevle i jego okolicach wykryto wiele przypadków brytyjskiej mutacji wirusa.

– “Mamy do czynienia z dużym rozprzestrzenieniem się koronawirusa, a jego warianty w minionym tygodniu stanowiły 42,8 proc. wszystkich potwierdzonych przypadków” – poinformowały w komunikacie władze regionu Geavleborg.

W związku z ryzykiem przeciążenia służby zdrowia władze lokalne wprowadziły zalecenia zasłaniania ust i nosa w budynkach i środkach transportu publicznego przez cały czas, a nie tylko w godzinach szczytu. Mieszkańcy otrzymali rekomendacje ograniczenia kontaktów społecznych. Nowe obostrzenia obowiązują do 10 marca.

Profesor Jan Albert twierdzi, że warianty brytyjski, południowoafrykański i brazylijski są bardziej zaraźliwe i mogą spowodować iż dotychczasowe środki ochrony przestaną dawać efekty.

– “Obecnie stosowane szczepionki nie przynoszą wystarczających efektów w przypadku południowoafrykańskiego i brazylijskiego wariantu. I to jest największe zagrożenie” – podkreślił w telewizji SVT Albert.

Jak mówi, do jesieni „nie ma szans na opracowanie szczepionek bardziej dopasowanych do nowych wariantów”.

Rząd nocą wprowadził nowe obostrzenia. Obowiązują od 23 lutego.

Źródło: PAP

Kurs strzelecki: pistolet i karabin
Kurs strzelecki: pistolet i karabin
149,99 zł
300,00 zł
69 dni
do końca oferty!
Pakiety strzeleckie z wypożyczeniem broni od 149,99 zł i więcej z firmą SzkoleniaStrzeleckie.PRO w Rybniku (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz