Home Kategorie Ludzie To już druga tragiczna śmierć w rodzinie polskich milionerów. Cztery lata temu zmarł syn Karola Kani.

To już druga tragiczna śmierć w rodzinie polskich milionerów. Cztery lata temu zmarł syn Karola Kani.

To już druga tragiczna śmierć w rodzinie polskich milionerów. Cztery lata temu zmarł syn Karola Kani.

W nocy z poniedziałku na wtorek pod Pszczyną rozbił się helikopter. W katastrofie zginął milioner Karol Kania. To nie jedyna tragedia w tej rodzinie. W czerwcu 2017 zmarł jego syn Wojciech. Miał 49 lat.

Przez kilka lat Wojciech Kania był właścicielem restauracji „Wodna Wieża” w Pszczynie. Był bardzo energicznym człowiekiem, który miał mnóstwo pomysłów. Niestety w 2017 roku doszło do tragedii.

Wojciech bardzo dobrze dogadywał się ze swoim ojcem Karolem. Obaj byli dobrymi biznesmenami. Nie bali się ryzyka i lubili ze sobą pracować. W 2006 bez zawahania zdecydowali się zainwestować w zrujnowaną wieżę ciśnień w Pszczynie. Chcieli, aby to miejsce stało się wizytówką miasteczka i tak też się stało.

– „Pomysłodawcą założenia w wieży ciśnień stylowej restauracji był mój tata. To on mnie namówił, bym się tym zajął (…) Remont trwał dwa lata. Potem większość czasu spędziliśmy nad wystrojem wnętrz. Pomagała nam też moja żona. Bardzo lubiłem ten wspólnie spędzony czas. W efekcie udało nam się stworzyć w “Wodnej Wieży” restaurację “Steampunk”, z której zawsze byłem dumny” – wspominał Wojciech Kania w jednym z wywiadów.

28 października 2010 roku restauracja i pub „Steampunk” oraz knajpa „Sushi Ta” w „Wodnej Wieży” przywitały pierwszych gości. To był strzał w dziesiątkę.

Jak później informował Wojciech Kania, w weekendy ciężko było dostać stolik, jeśli wcześniej nie dokonano rezerwacji. Klienci walili drzwiami i oknami.

Restauracja została doceniona nie tylko przez lokalną społeczność. Według przewodnika Gault&Millau „Wodna Wieża” w Pszczynie uznawana była za jedną z najlepszych restauracji w kraju. Otrzymała „Grand Award – Trzy Widelce”, a także nagrodę specjalną w kategorii „Nowatorska strategia marketingowa” w plebiscycie „Poland 100 Best Restaurants”.

Niestety rodzinie Kaniów nie dane było dalej rozwijać restauracji. Niespełna cztery lata temu wydarzyła się tragedia, która przekreśliła marzenia nie tylko syna Karola Kani, ale i całej rodziny. Wojciech doznał udaru w trakcie przejażdżki na rowerze. Lekarze nie byli w stanie go uratować.

24 czerwca 2017 roku został pochowany na rodzinnym cmentarzu w Piasku.

Od momentu śmierci Wojciecha Kani wiadome było, że dni jego „Wodnej Wieży” i restauracji są policzone. W końcu w listopadzie 2018 roku lokal wystawiono na sprzedaż za 4 miliony złotych. Do tej pory czeka na kupca…

Katastrofa helikoptera na Śląsku. Nie żyje znany polski milioner.

Źródło: pless.pl

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,90 zł
200,00 zł
72 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca kriolipoliza od 99,90 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz