Home Kategorie News Kategoryczny zakaz noszenia przyłbic i szalików! Wiemy kiedy wchodzi w życie.
3.38K

Kategoryczny zakaz noszenia przyłbic i szalików! Wiemy kiedy wchodzi w życie.

Kategoryczny zakaz noszenia przyłbic i szalików! Wiemy kiedy wchodzi w życie.

Rząd wprowadza „twardy zakaz” noszenia przyłbic, „kominów” oraz szalików do zakrywania ust i nosa.

Zasłanianie ust i nosa jest obecnie naszym obowiązkiem w przestrzeni publicznej. Według obecnych przepisów można to robić nie tylko przy pomocy maseczki, ale też przyłbicy, czy części odzieży. To się niedługo zmieni.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z WP poinformował, że „nie ma odwrotu” od kategorycznego nakazu używania maseczek. Z przyłbic, a tym bardziej szalików, „kominów”, chust, czy bandan będziemy musieli zrezygnować.

– „Zakaz używania tego typu osłon będzie kategoryczny z jednoczesną rekomendacją tego, czego powinniśmy używać” – wyjaśnił Andrusiewicz.

Rzecznik powiedział też, że zakaz ten będzie twardo egzekwowany, a rekomendacja ma dotyczyć profesjonalnych maseczek chirurgicznych lub lepszych. Te niższej jakości będą jednak nadal dozwolone.

– „Oczywiście najlepiej by było, gdybyśmy wszyscy posługiwali się czymś od maseczek chirurgicznych w górę, przechodzili przez poziom FFP2 czy FFP3, ale (…) nie chcielibyśmy teraz, żeby nagle społeczeństwo płaciło za nie krocie” – powiedział Andrusiewicz.

Zakaz noszenia przyłbic i zakrywania ust oraz nosa elementami odzieży ma wejść w życie od soboty. Jego wprowadzenie kilka dni temu zapowiedział minister zdrowia.

Nie tylko ograniczenia. Jest decyzja. Od 11 marca ta branża będzie otwarta.

Źródło: WP

Okulary korekcyjne
Okulary korekcyjne
19,99 zł
120,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne: 19,99 zł za groupon zniżkowy wart 120 zł i więcej opcji w AndyOptic

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz