Home Kategorie News Strefy czarne wracają do Polski. Gdzie restrykcje zostaną zaostrzone?

Strefy czarne wracają do Polski. Gdzie restrykcje zostaną zaostrzone?

Strefy czarne wracają do Polski. Gdzie restrykcje zostaną zaostrzone?

Strefy czarne wróciły do Polski. Sytuacja epidemiczna w niektórych regionach staje się coraz gorsza. Dlatego też rząd musi interweniować.

Resort zdrowia odnotowuje alarmująco wysokie liczby wykrywanych dziennie zachorowań. To oznacza jedno – trzecia fala pandemii koronawirusa nieubłaganie zbliża się do Polski. Jak niedawno oznajmił minister zdrowia Adam Niedzielski:

– “Prognozujemy apogeum trzeciej fali epidemii w Polsce mniej więcej na przełomie marca i kwietnia na poziomie ok. 10-12 tys. przypadków dziennie, co jest liczbą, z którą już sobie poradziliśmy. Czeka nas tak naprawdę mniej więcej miesiąc nieprzerwanych wzrostów (liczby zakażeń)” – stwierdził.

W związku z tym rząd szykuje się na nową „ofensywę” Covid-19. Władze sięgają po wszystkie możliwe środki, aby zminimalizować liczbę zakażeń i jak najbardziej odciążyć system ochrony zdrowia. Stąd nowe obostrzenia.

Wzrasta liczba zakażeń w kraju, więc rząd musi interweniować. Władze nie chcą jednak podsycać społecznego niezadowolenia, po raz kolejny zaostrzając restrykcje. Stąd też zapowiedzi regionalizacji restrykcji, ciekawe prawda?

Jednakże, jak wynika z analiz money.pl, strefa zielona mogłaby zostać wprowadzona tylko w 9 powiatach. W strefie czarnej znalazłyby się 3 powiaty (w ciągu doby dochodzi tam do 70 wykrywanych zakażeń na 100 000 mieszkańców).

Tylko w wybranych regionach rząd wprowadzi dodatkowe restrykcje, np. naukę zdalną dla wszystkich roczników. To rozwiązanie zostało już zresztą wdrożone w powiecie nidzickim. Przygotujmy się lepiej.

Jasnowidz Wojciech Glanc miał przerażającą wizję. Tragiczny kataklizm zniszczy Polskę?

Źródło: money.pl

 

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
18 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz