Home Kategorie Życie Porażające. Dzieci dostały od szkoły laptopy do zdalnej nauki. Rodzice zabrali je i zanieśli do lombardu.

Porażające. Dzieci dostały od szkoły laptopy do zdalnej nauki. Rodzice zabrali je i zanieśli do lombardu.

Porażające. Dzieci dostały od szkoły laptopy do zdalnej nauki. Rodzice zabrali je i zanieśli do lombardu.

O tej bulwersującej sprawie poinformował dyrektor szkoły podstawowej nr 1 w Kożuchowie, Arkadiusz Sidor. Okazało się, że trzy laptopy, które dzieci dostały do nauki zdalnej znalazły się w lombardzie.

Jedna matka, która zabrała dziecku komputer już usłyszała zarzuty. Dwoje innych rodziców jest w trakcie postępowania policyjnego. Grozi im nawet 8 lat więzienia. Laptopy wróciły już do szkoły.

W ramach programu pomocy 40 uczniów SP1 w Kożuchowie otrzymało laptopy jako pomoc do nauki zdalnej w trakcie pandemii. Jedna z uczennic szkoły nie logowała się na zajęcia. To zwróciło uwagę dyrekcji. Jej laptop odnaleziono w miejscowym lombardzie. Niedługo pojawiły się tam dwa inne szkolne komputery. O sprawie powiadomiono policję.

– “W pracy w szkole bywają takie momenty, że człowiek czuje rozczarowanie i bezsilność. Właśnie takie uczucia od wczoraj mi towarzyszą. Jako szkoła bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc ponad 40 rodzinom w zdalnym nauczaniu, wypożyczając laptopy dla uczniów naszej szkoły” – poinformował dyrektor Sidor.

Okazało się, że trzy laptopy zostały zabrane dzieciom przez rodziców i oddane do lombardu. Tym samym uczniowie zostali odcięci od nauki.

– „Jakim trzeba być człowiekiem, żeby nie tylko nie pomóc dziecku w nauce, ale jeszcze utrudniać mu edukację, zabierając sprzęt, który taką naukę umożliwia. Brak słów” – skomentował dyrektor Sidor.

Policja ma już wszystkie laptopy. Zostały one przekazane uczniom na zasadzie umowy ze szkołą. Nikt nie miała prawa ich dzieciom zabierać, ani tym bardziej sprzedawać.

– „Matka jednego z uczniów już usłyszała zarzuty przywłaszczenia mienia i oszustwa” – mówi sierż. sztab. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Wobec dwójki innych rodziców toczy się postępowanie. Za to, co zrobili, grozi im kara nawet 8 lat więzienia.

Ewa Bem wspomina swoją tragicznie zmarłą córkę. To wyznanie ściska za serce.

Źródło: Fakt

Oczyszczanie i nawilżanie skóry
Oczyszczanie i nawilżanie skóry
49,99 zł
150,00 zł
16 dni
do końca oferty!
Mikrodermabrazja z maską od 49,99 zł i więcej opcji w Licencjonowanym Studiu Urody Joanna w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz