Home Kategorie News Zaczęło się. Polacy wyszli na ulicę. Pod kancelarią premiera zebrali się hotelarze z Warmii i Mazur.
11.22K

Zaczęło się. Polacy wyszli na ulicę. Pod kancelarią premiera zebrali się hotelarze z Warmii i Mazur.

Hotele na Warmii i Mazurach muszą zostać zamknięte. Taką decyzję podjął rząd. Powodem jest zbyt duży przyrost zakażeń w tym regionie. To spotkało się z ogromnym sprzeciwem tamtejszych przedsiębiorców, którzy zaprotestowali przed kancelarią premiera.

Hotele na Warmii i Mazurach od 27 lutego musiały zostać ponownie zamknięte przez zbyt dużą ilość zakażeń koronawirusem w tym regionie. Hotelarze tę decyzję uznali za nieprzemyślaną i niezrozumiałą.

Dziś rano grupa protestujących wyruszyła pod kancelarię premiera. Przygotowali też petycję, pod którą podpisało się już ponad 500 osób.

– „Zabraliśmy ze sobą transparenty i zamierzamy zbierać podpisy pod naszą petycją” – mówi w rozmowie z Gazetą Olsztyńską jeden z pomysłodawców petycji Karol Szczechowicz z Giżycka, pracownik Folwarku Łękuk. – „Chcielibyśmy przekazać ją premierowi Mateuszowi Morawickiemu, ale czy ktokolwiek do nas wyjdzie i podejmie dialog, jeszcze nie wiemy. Planujemy konferencję prasową z udziałem przedstawicieli branży hotelarskiej. Mamy też wsparcie z izby zrzeszającej polskich hotelarzy.”

Mimo iż nie wszyscy dadzą radę dotrzeć dzisiaj na protest, wielu właścicieli mazurskich hoteli oraz pensjonatów wspiera dzisiejszy protest.

– „Chcemy pracować, a nie protestować” – mówią pracownicy mazurskich hoteli. – „Zamykanie hoteli na Warmii i Mazurach to absurdalny pomysł. Większość ośrodków znajduje się wśród lasów i nad jeziorami, gdzie goście mają ograniczonych kontakt ze sobą, niskie, a nawet zerowe ryzyko zakażenia i nieograniczony dostęp do świeżego powietrza i kontaktu z naturą, co raczej wzmacnia niż osłabia organizm.”

Hotelarze i restauratorzy chcą pilnego wdrożenia kompleksowego pakietu pomocowego dla obiektów hotelarskich na Warmii i Mazurach. Ma on obejmować straty, które ponieśli od 27 lutego do odwołania zakazu działania. Protestujący apelują też o przywrócenie działalności hotelarskiej w zgodzie z aktualnym reżimem sanitarnym. Restauratorzy rozdają też na miejscu jedzenie, które miało być przeznaczone dla gości.

– „Żywność, którą zakupiliśmy na potrzeby naszych gości, rozdajemy potrzebującym” – mówi Karol Szczechowicz z hotelu Folwark Łękuk w gminie Wydminy. – „Po raz kolejny nie mieliśmy czasu przygotować się do zamknięcia hotelu. O ile udało się nam odwołać rezerwacje, to zaopatrzenia nie zdążyliśmy wycofać.”

Koronawirus raport 01.03.2021

Źródło: Gazeta Olsztyńska, Twitter

Masaż leczniczy z konsultacją
Masaż leczniczy z konsultacją
39,99 zł
16 dni
do końca oferty!
Masaż leczniczy z konsultacją od 39,99 zł w Gabinecie Masażu Ogrodowa 19

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz