Home Kategorie Ludzie Porażające sceny na pogrzebie księdza, który był oskarżony o molestowanie. To ksiądz Dymer.
9.26K

Porażające sceny na pogrzebie księdza, który był oskarżony o molestowanie. To ksiądz Dymer.

Porażające sceny na pogrzebie księdza, który był oskarżony o molestowanie. To ksiądz Dymer.

Ksiądz Andrzej Dymer zmarł 16 lutego po długiej chorobie. Na pogrzebie pojawiły się tłumy, które za nic miały utrzymywanie dystansu od innych. W uroczystości brało udział ponad 100 osób.

Ksiądz Andrzej Dymer zmarł w wieku 58 lat. Jego nagła śmierć odbiła się w Polsce szerokim echem, bowiem w jego sprawie toczyły się zarówno postępowania cywilne, jak i kanoniczne. Kapłan miał bowiem molestować nieletnich chłopców w ośrodku im. św. Brata Alberta, który założył.

Ksiądz Dymer nigdy nie poniósł konsekwencji zarzucanych mu czynów. Chociaż o tym, że molestował nieletnich mówiono już w 1995 roku, do końca życia nie spotkała go ani kara, ani ostracyzm w Kościele instytucjonalnym. Co więcej, przez wiele lat nie odsunięto go nawet od pracy z dziećmi.

Nic więc dziwnego, że pogrzeb kapłana był przez policję traktowany jako szczególny, a pod cmentarzem ceremonię zabezpieczały dwa radiowozy. Na szczęście nie doszło do żadnych niemiłych sytuacji, jednak na pogrzebie nie pojawił się żaden z lokalnych polityków, chociaż przez długi czas byli tacy, którzy nie kryli swojej sympatii do duchownego. Cóż powiedzieć, trzeba chronić pedofili prawda?

I chociaż ich na pożegnaniu księdza zabrakło, to jednak na cmentarzy pojawiło się łącznie ponad 100 osób. Nie przestrzegały one zaleceń, by utrzymywać dystans, a zdjęcia z uroczystości są porażające – człowiek na człowieku, tłumy przy trumnie i grobie.

Z kolei ksiądz odprawiający nabożeństwo również jakby zapomniał o zarzutach, które ciążyły na duchownym. Mówił o nim pozytywne słowa, które były zdecydowanie nie na miejscu.

– “Dziękuję, że jesteście tutaj na ostatniej drodze Jędrka. Był mi nie tylko bratem w kapłaństwie, ale również przyjacielem. Bardzo was proszę, abyście otaczali go modlitwą, która jest niezwykle ważna również po śmierci” – mówił ksiądz podczas nabożeństwa.

Kolejna pandemia, ale tym razem bakteryjna? COVID-19 był straszny? Zobacz, co będzie z AMR…

Źródło: Lolmania

 

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl – 44 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz