Home Kategorie Arktyczna masa powietrza zbliża się do Polski. Powrót zimy i mrozów.

Arktyczna masa powietrza zbliża się do Polski. Powrót zimy i mrozów.

Arktyczna masa powietrza zbliża się do Polski. Powrót zimy i mrozów.

Pogoda w Polsce zacznie się zmieniać na skutek arktycznej masy powietrza znad Rosji. Od czwartku czeka nas powrót lekkiej zimy, przelotne opady śniegu i ochłodzenie. Niestety dla nas.

Pogoda w ostatnich dniach lutego była wyjątkowo wiosenna. W Polsce padały rekordy ciepła. Termometry w Makowie Podhalańskim pokazały 22,1 stopnia Celsjusza. Ciepłe i wiosenne dni ustąpią jednak kolejnej fali mrozów. Najnowsza długoterminowa prognoza pogody zapowiada powrót zimy i ochłodzenie. Przygotujmy się.

Zmiany pogody w Polsce należy się spodziewać od czwartku. Z północy napływać zacznie chłodna, arktyczna masa powietrza. Na północy kraju oraz w centrum będzie padać deszcz. Z upływem godzin opady przechodzić będą w deszcz ze śniegiem, a na północy również w śnieg. Najlepsza pogoda utrzyma się na południu, gdzie będzie pogodnie i ciepło to jest do 14 stopni.

5 marca deszcz ze śniegiem oraz śnieg pojawią się również na południu kraju. Na pozostałym obszarze prognozowane są przelotne opady śniegu. W nocy najniższe temperatury minimalne na północy kraju – do minus 4 stopni Celsjusza. W dzień ochłodzenie obejmie cały kraj, w najcieplejszym momencie dnia na termometrach będzie jedynie od 1 do 4 stopni.  Będzie zimno.

Noce w sobotę i niedzielę będą mroźne. W trakcie licznych rozpogodzeń na północy kraju temperatura spadać będzie do minus 8 stopni, a w kotlinach karpackich nawet do minus 10 stopni Celsjusza. Jednocześnie w dzień IMGW spodziewa się dużej ilości słońca. Najcieplej będzie na zachodzie – tam temperatura maksymalna do 6 stopni. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, od minus 1 do 1 stopnia Celsjusza. Jesteście gotowi na kolejny atak zimy?

Wiemy na co Tomasz Komenda przeznaczy pieniądze z odszkodowania. To kosztowne marzenie.

Źródło: Radiozet

Wybielanie: śnieżnobiały uśmiech
Wybielanie: śnieżnobiały uśmiech
99,99 zł
16 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów od 99,99 zł w Profesjonalnym Salonie Wybielania Zębów White & Beauty w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz