Home Kategorie Ludzie Kolejne kłopoty syna gwiazdy Disco Polo. Odbył się proces. Wyrok już za kilka dni.

Kolejne kłopoty syna gwiazdy Disco Polo. Odbył się proces. Wyrok już za kilka dni.

Kolejne kłopoty syna gwiazdy Disco Polo. Odbył się proces. Wyrok już za kilka dni.

W ciągu jednego dnia odbył się we wtorek w Białymstoku proces 32-latka, któremu prokuratura postawiła zarzuty związane z naruszaniem – orzeczonego prawomocnym wyrokiem, zakazu kierowania pojazdami.

Jak wynikało z podawanych wtedy przez policję informacji, Daniel M. – mieszkaniec podbiałostockiej miejscowości – był w wykazie osób poddanych kwarantannie, której przestrzeganie funkcjonariusze kontrolowali w miejscach zamieszkania (czy przebywania) tych osób. Gdy sprawdzali sytuację 32-latka okazało się, że jest on poza domem, a gdy pojawili się tam funkcjonariusze, właśnie wbiegał po schodach.

Jak podała policja, twierdził, że

– “był w odwiedzinach u rodziców i nie ma najmniejszej ochoty stosować się do zasad kwarantanny” – stwierdził. Zatrzymany został po tym, jak dyżurny policji dostał informację, że w nocy ten sam mężczyzna przyjechał samochodem na jedną ze stacji benzynowych w Białymstoku.

Prokuratura wydała wtedy nakaz zatrzymania, a zebrane przez policję dowody pozwoliły postawić mu zarzuty związane z trzykrotnym złamaniem sądowego zakazu kierowania pojazdami, z których pierwsze miało miejsce w lipcu 2019 r., kolejne dwa przypadki – wiosną 2020 r. Po postawieniu tych zarzutów trafił nawet czasowo do aresztu, bo sąd zgodził się z oceną prokuratury, iż może zachodzić obawa matactwa.

Proces dotyczący naruszenia zakazu kierowania pojazdami rozpoczął się we wtorek przed Sądem Rejonowym w Białymstoku i tego samego dnia zamknięty został przewód sądowy. Oskarżony przyznał się, chciał dobrowolnie poddać się (bez przeprowadzania rozprawy) karze dwóch lat ograniczenia wolności poprzez obowiązek pracy społecznej.

Twierdzi, że łamanie sądowego zakazu związane było z jego sytuacją osobistą; mówił, że chodziło o rozmowy z żoną przed rozwodem i chęć odwiedzania córki (jest już po rozwodzie, ma obowiązek alimentacyjny), wyrażał skruchę, mówił, że już nigdy nie złamie zakazu.

Wniosku o dobrowolne poddanie się karze sąd jednak nie uwzględnił. Wyrok ma być ogłoszony 9 marca.

Daniel M. odbywa aktualnie karę ograniczenia wolności (obowiązek prac społecznych) za posiadanie środków odurzających.

W kwestii kwarantanny, którą odbywał niemal rok temu (objęła go z mocy prawa przy argumentacji, że przebywał za granicą) twierdzi, że nie było do niej podstaw prawnych, a tym samym do kary 10 tys. zł, którą nałożyła wówczas na niego inspekcja sanitarna. Sprawa jest w sądzie administracyjnym.

Bez maseczek w kinie i w centrum handlowym. „Usunęliśmy barykady i zamówiliśmy jedzenie”.

Źródło:

Dieta Standard lub Wege+Ryby
Dieta Standard lub Wege+Ryby
104,00 zł
129,60 zł
Oferta zakończona!
Catering dietetyczny: dieta Standard lub Wege+Ryby z dostawą na 3 dni od 104 zł i więcej w My Dish

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz