Home Kategorie News Minister nie mógł już dłużej czekać. Rząd podjął ważną decyzję.
14.58K

Minister nie mógł już dłużej czekać. Rząd podjął ważną decyzję.

Minister nie mógł już dłużej czekać. Rząd podjął ważną decyzję.

– Tendencja wzrostu zachorowań ma trwały charakter; mamy przyrost o jedną trzecią w porównaniu do zeszłego tygodnia – stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski.

Podjęto decyzję o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach. Minister poinformował też o udostępnieniu maseczek mieszkańcom najmocniej dotkniętych regionów.

– „Wynik epidemiczne pokazują, że jesteśmy w sytuacji bardzo trudnej. Mamy dzisiaj ponad 15 tysięcy nowych przypadków. To jest liczba, która przewyższa liczbę przypadków, jaką mieliśmy jeszcze tydzień temu o ponad 3,5 tysiąca. Od wielu dni mamy tak naprawdę do czynienia permanentnie z taką sytuacją, gdzie liczba z tygodnia na tydzień zwiększa się w skali 2-3 tysiące, a teraz widzimy, że nawet więcej” – stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski.

– „Tendencja, którą widzimy, ma charakter trwały, ponieważ jak popatrzymy, co dzieje się ze średnimi między ostatnimi dwoma tygodniami, to w tej chwili przekroczyliśmy przewidywany średni poziom zachorowań – w tym tygodniu jest wyższy niż 10 tysięcy. Dokładnie wynosi 10 600, czyli bardzo szybko realizuje się scenariusz przekroczenia poziomu średniego i to jest bardzo duża zmiana w stosunku do średniej, jaką obserwowaliśmy tydzień temu” – tłumaczył minister.

Niedzielski zwrócił uwagę, że wzrost zakażeń przekłada się też na infrastrukturę szpitalną.

– „W ciągu ostatniego tygodnia obłożenie łóżek covidowych zwiększyło się o ponad 2 tysiące hospitalizacji” – poinformował.

– „Dzisiaj na Rządowym Zespole Kryzysowym, obradującym pod przewodnictwem premiera, została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach, między innym w województwie pomorskim. To też pokazuje, jak inaczej, jak dobrze jesteśmy przygotowani do kolejnej fali, mając zaplecze w postaci szpitali tymczasowych” – zapewniał minister.

Niedzielski poinformował również, że przez większą liczbę zakażeń oraz wydanymi ostatnio zaleceniami dotyczącymi noszenia masek wraz z premierem podjęli decyzję o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego maseczek obywatelom, którzy mieszkają w najbardziej dotkniętych regionach.

– „Wczoraj podjęliśmy decyzję, że do regionu pomorskiego zostanie przekazanych 10 mln maseczek, a do warmińsko-mazurskiego 5 mln” – poinformował minister.

– „Maseczki będą dostarczone z Agencji Rezerw Strategicznych do wojewodów” – dodał.

Minister zdrowia zapewnił też, że pomimo wzrostu zachorowań, nie została podjęta żadna decyzja dotycząca nowych obostrzeń.

– „Informuję, żeby przecinać spekulacje, bo takie spekulacje się rzeczywiście pojawiają” – stwierdził Niedzielski.

Ministra zapytano o powrót uczniów do nauki stacjonarnej. Powiedział, że decyzja w tej sprawie zapadnie po świętach wielkanocnych.

Niedzielski zapowiedział też, że do końca tygodnia poznamy decyzję dotyczącą zmian w strategii szczepień.

– „Rozważane są dwa scenariusz. Jeden, to szczepienie ozdrowieńców jedną dawką – to w okresie, który jest mniej więcej sześć miesięcy po odnotowaniu pozytywnego wyniku. Drugi, to wydłużanie okresu pomiędzy pierwszym a drugim szczepieniem w ramach zasad dopuszczonych przez charakterystykę produktu leczniczego” – stwierdził Adam Niedzielski.

Kolejna pandemia, ale tym razem bakteryjna? COVID-19 był straszny? Zobacz, co będzie z AMR…

Źródło: wp.pl

Masaż kręgosłupa i bańką chińską
Masaż kręgosłupa i bańką chińską
29,99 zł
50,00 zł
16 dni
do końca oferty!
Masaż kręgosłupa lub bańką chińską za 29,99 zł w Gabinecie Masażu Sławomira Grabskiego w Bielsku-Białej (do -48%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz