Home Kategorie Ludzie COVID-19. Mija rok od pierwszego zakażenia w Polsce. Pacjent zero ma problemy.

COVID-19. Mija rok od pierwszego zakażenia w Polsce. Pacjent zero ma problemy.

COVID-19. Mija rok od pierwszego zakażenia w Polsce. Pacjent zero ma problemy.

Rok temu pojawiła się informacja o pierwszym potwierdzonym zakażeniu koronawirusem w Polsce. Mieczysław Opałka, który był pacjentem zero, mówi, że czuł się fatalnie. Planował nawet swój pogrzeb i stypę.

66-letni Mieczysław Opałka z Cybinki był rok temu w lutym w Niemczech, aby odwiedzić córki. Wracał do kraju autokarem rejsowym. Po powrocie źle się poczuł. Miał gorączkę i kaszel.

Pan Mieczysław trafił do szpitala w Zielonej Górze, gdzie potwierdzono COVID-19. Spędził tam 19 dni. Teraz przyznaje, że był przekonany, iż z tego nie wyjdzie.

– „Naprawdę bałem się, że umrę. Szykowałem już sobie stypę. Prosiłem brata, żeby mnie pochował, żeby pogrzeb był radosny, a jesienią okazało się, że to ja pochowałem brata. Sytuacja się zmieniła totalnie” – powiedział 66-latek w rozmowie z WP abcZdrowie.

Mężczyzna obawiał się też o najbliższych.

– „Bałem się o swoje córki i wnuki, myślałem, że wszyscy nie przeżyjemy tego” – wyznał.

Pacjent zero do teraz odczuwa skutki choroby. Spędził 21 dni w ośrodku w Głuchołazach, który zajmuje się rehabilitacją ozdrowieńców. Mówi, że z powikłaniami walczą osoby dużo młodsze od niego.

– „Mają podobne problemy ze zdrowiem, które ja przechodziłem parę miesięcy wcześniej i które dotykają mnie do dziś. Pewne rzeczy dopiero wychodzą. Spotkałem tam ludzi, którzy przechodzili COVID bardzo ciężko. Te osoby mają duży uszczerbek i fizyczny, i psychiczny, spowolnione ruchy, niektórzy mają w zasadzie płuca do wymiany. Każdy przeszedł tę chorobę na swój sposób, ale u każdego jest jakaś trauma” – powiedział Mieczysław Opałka.

– „Mam problemy ze skupieniem, z pamięcią, u mnie wiele rzeczy można już zrzucić na wiek, ale jeżeli coś przed chorobą robiłem, a teraz dużo trudniej mi to idzie, więcej muszę zapisywać, trochę gorzej widzę, trochę gorzej słyszę, to zastanawiam się, z jakiego powodu to się dzieje. Widzę negatywne zmiany, ale najważniejsze, że żyję” – podkreślił.

Z Jolantą Kwaśniewską jest bardzo źle. Były prezydent jest zaniepokojony jej stanem zdrowia.

Źródło: wp.pl

Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
79,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń i fakturowania z zaświadczeniem MEN za 79 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz