Home Kategorie Zdrowie Przerażająca prognoza WHO. To schorzenie dotknie 2,5 miliarda ludzi.

Przerażająca prognoza WHO. To schorzenie dotknie 2,5 miliarda ludzi.

Przerażająca prognoza WHO. To schorzenie dotknie 2,5 miliarda ludzi.

Ponure prognozy przedstawiła Światowa Organizacja Zdrowia. Według WHO do 2050 roku miliardy ludzi będą cierpieć z powodu utraty słuchu w pewnym stopniu.

New York Post poinformował o najnowszym raporcie WHO. Niestety nie są to dobre wieści. Tym razem chodzi o ludzki słuch. Według specjalistów, około 2,5 mld ludzi będzie żyć z pewnym stopniem ubytku słuchu do 2050 roku. W związku z tym wezwano do lepszego dostępu do metod profilaktyki i leczenia na świecie.

– „W większości krajów ochrona słuchu i uszu nadal nie jest zintegrowana z krajowymi systemami opieki zdrowotnej, a dostęp do usług opiekuńczych jest trudny dla osób z chorobami ucha i utratą słuchu” – napisano w raporcie.

Problem zdaje się być poważny. Według WHO brak dostępu do opieki, szczególnie w biednych krajach, w znacznym stopniu przyczynia się do problemu zdrowia słuchu. Jak szacuje organizacja, w krajach o niskich dochodach, ok. 78% osób ma mniej niż 1 laryngologa na 1 mln populacji.

– „To nie tylko stwarza wyzwania dla osób potrzebujących opieki, ale także stawia nieuzasadnione wymagania wobec kadry świadczącej te usługi” – przyznano w raporcie.

Istnieje jednak nadzieja na zapobieganie utraty słuchu. Wszystko dzięki lepszym strategiom interwencyjnym. WHO podkreśla, że u dzieci można by temu zapobiec poprzez pewne szczepienia i lepszą opiekę nad matką oraz noworodkiem. Organizacja dodaje też, że istnieje szereg skutecznych opcji, jak m.in. leczenie medyczne i chirurgiczne.

– „Technologie słuchowe, takie jak aparaty słuchowe i implanty ślimakowe, w połączeniu z odpowiednimi usługami wsparcia i terapią rehabilitacyjną są skuteczne i opłacalne” – zauważono w raporcie.

WHO podkreśla, że inwestowanie w słuch opłaca się rządom na całym świecie. Naukowcy zakładają, że na każdego dolara zainwestowanego w tym obszarze, można spodziewać się zwrotu w wysokości 16 dolarów. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, liczba osób, które cierpią na ubytek słuchu może wzrosnąć ponad 1,5-krotnie w ciągu najbliższych 30 lat.

– „Liczba osób żyjących z niewyjaśnionym ubytkiem słuchu i chorobami ucha jest nie do zaakceptowania” – stwierdzono w treści raportu.

Zmarła młoda nauczycielka z Leszna. Tydzień wcześniej przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19. Jak na razie nie wiadomo, czy podany preparat miał z tym związek.

Źródło: New York Post, WHO

eKurs: Pośrednik w obrocie nieruchomościami
eKurs: Pośrednik w obrocie nieruchomościami
49,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Pośrednik w obrocie nieruchomościami z zaświadczeniem MEN za 49 zł z Online Edukacją

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz