Home Kategorie Poruszające Zabiła dziecko, a zwłoki ukryła w szafie. Skazano ją na 8 lat więzienia.

Zabiła dziecko, a zwłoki ukryła w szafie. Skazano ją na 8 lat więzienia.

Zabiła dziecko, a zwłoki ukryła w szafie. Skazano ją na 8 lat więzienia.

Sąd Apelacyjny w Poznaniu obniżył karę dla Alicji B. 32-latka za zabicie swojego nowo narodzonego dziecka otrzymała wyrok 8 lat więzienia. Szokująco mało.

W lipcu 2019 roku 30-letnia wówczas mieszkanka Miejskiej Górki (woj. wielkopolskie) trafiła do szpitala w Rawiczu. Tam stwierdzono, że niedawno urodziła dziecko. Policja pojechała do miejsca zamieszkania kobiety. Ciało noworodka funkcjonariusze znaleźli ukryte w szafie. Według ustaleń śledczych dziecko urodziło się żywe; żyło co najmniej kilkanaście minut. Śmierć chłopczyka spowodowały obrażenia głowy.

Alicji B. przedstawiono zarzut zabójstwa. We wrześniu ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał kobietę na 12 lat więzienia. Nakazał jej także wypłacenie 10 tys. zł tytułem zadośćuczynienia ojcu dziecka.

W środę Sąd Apelacyjny w Poznaniu przychylił się do stanowiska Sądu Okręgowego. Uznano, że doszło do zabójstwa, a nie dzieciobójstwa pod wpływem szoku porodowego. Alicji B. wymierzono karę 8 lat więzienia. To niska kara, ale cóż.

Zdaniem Sądu Apelacyjnego kara wymierzona przez sąd pierwszej instancji była jednak niewspółmiernie wysoka. Jak zaznaczył sędzia, “to, że zostało brutalnie zamordowane dziecko, człowiek, nie oznacza, że kara musi być szczególnie surowa”.

– “Należy zauważyć, że każde przestępstwo zabójstwo jest okrutne z uwagi na to, że pozbawia się człowieka życia, jednakże ustawodawca w tych okolicznościach przewidział karę nie 12, 25 lat do dożywocia, ale przewidział “widełki”, w jakich należy orzekać tę karę, a więc “widełki” od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, plus kary nadzwyczajne, czyli 25 lat pozbawienia wolności i dożywotniego pozbawienia wolności” – tłumaczył.

Sędzia podkreślił, że w realiach tej sprawy sąd pierwszej instancji “zbyt mało wniknął w stan rozumowania Alicji B., co bez wątpienia doprowadziło do wymierzenia bardzo surowej kary pozbawienia wolności”. Dodał, że w wyroku nie wskazano też na żadne szczególnie obciążające oskarżoną okoliczności, które przemawiałyby za tak surową karą. Co sądzicie o takiej karze?

Mieli wydobyć 7 ton, a wydobyli 17 kg. Tyle bursztynu znaleziono podczas przekopu Mierzei Wiślanej.

Źródło: Radiozet

Kurs online: Trenera Personalnego z MEN
Kurs online: Trenera Personalnego z MEN
49,99 zł
18 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trenera personalnego z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz