Home Kategorie Poruszające Eksplozja karetki pogotowia. Nie żyje sześć osób w tym ciężarna kobieta.

Eksplozja karetki pogotowia. Nie żyje sześć osób w tym ciężarna kobieta.

Eksplozja karetki pogotowia. Nie żyje sześć osób w tym ciężarna kobieta.

Sześć osób zginęło, gdy we wtorek na północy kraju ambulans wjechał na minę – poinformował w środę rząd Burkina Faso. Wśród zabitych była kobieta w ciąży. To smutna informacja.

Eksplozja ambulansu w Burkina Faso. Jak podają władze kraju, pojazd wjechał na minę. W wybuchu oprócz ciężarnej kobiety, pacjentki wiezionej ambulansem, zginęli też jej mąż, dwie kobiety, mała dziewczynka oraz kierowca pojazdu. Do tragedii doszło w regionie Sahelu pomiędzy miejscowościami Gaskinde a Namissiguia.

Kraj, podobnie jak Mali i Niger, regularnie pada ofiarą ataków dżihadystów (najczęściej zrzeszonych z organizacją Państwo Islamskie Wielkiej Sahary). Od 2015 r. w Burkinie Faso zginęło 1,2 tys. osób a 1 mln został zmuszony do opuszczenia swoich miejsc zamieszkania.

AFP podaje, że ponadto od trzech lat wzrasta liczba ataków przy użyciu domowej roboty środków wybuchowych – pochłonęły one życie prawie 200 osób, zarówno cywili, jak i żołnierzy.

Od stycznia 2013 roku Francja prowadzi w regionie Sahelu (Czad, Burkina Faso, Mauretania, Mali i Niger) operację Serval, która w lipcu 2014 roku zmieniła nazwę na Barkhane. Od początku zginęło w niej ok. 50 francuskich żołnierzy.

Źródła we francuskiej armii twierdzą, że dżihadyści z różnych ugrupowań stracili 30-40 proc. bojowników. Według mediów, w tym dziennika “Le Monde”, wśród ludności cywilnej ofiary liczy się w wielu tysiącach. Jak zawsze w takich sytuacjach, cierpią niewinni ludzie.

Maryla Rodowicz odmówiła szczepienia na COVID-19. Wiemy dlaczego.

Źródło: Radiozet

Obustronne wizytówki: nawet 600 szt.
Obustronne wizytówki: nawet 600 szt.
9,90 zł
49,00 zł
Oferta zakończona!
Od 9,90 zł: obustronne wizytówki – 100, 200, 400 lub 600 szt. na Yuupi.pl (do -84%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz