Home Kategorie News Będzie poluzowanie obostrzeń po Wielkanocy? Minister zapowiada „odważniejsze decyzje”.
4.47K

Będzie poluzowanie obostrzeń po Wielkanocy? Minister zapowiada „odważniejsze decyzje”.

Będzie poluzowanie obostrzeń po Wielkanocy? Minister zapowiada „odważniejsze decyzje”.

Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli szczyt zachorowań na koronawirusa w trzeciej fali wystąpi na przełomie marca i kwietnia, to po świętach podjęte zostaną odważniejsze decyzje luzujące obostrzenia.

Mijają kolejne miesiące lockdownu. Większość uczniów kształci się zdalnie, a restauracje przygotowują jedzenie wyłącznie na wynos. Otwarte są instytucje kultury, ale w zgodzie z reżimem sanitarnym. Wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy obostrzenia się skończą.

W wywiadzie dla WP minister zdrowia został zapytany o luzowanie obostrzeń. Niedzielski powiedział, że ministerstwo analizuje różne warianty i scenariusze, ale na ten moment nie podjęto żadnej decyzji.

Jeszcze kilka dni temu politycy mówili o wprowadzeniu „powiatowego zasięgu obostrzeń”. Ostry lockdown obowiązuje obecnie na Warmii i Mazurach. W programie Tłit Adam Niedzielski pytany o regionalne obostrzenia, zaznaczył, że wprowadzenie lokalnych, powiatowych obostrzeń w kraju jest w tym momencie „nieuzasadnione” przez masową skalę zachorowań.

Na początek kwietnia przypadają święta wielkanocne. Dziennikarz zapytał, czy tegoroczne będą wyglądać tak, jak te w zeszłym roku.

– „Myślę, że niestety tak, ale jest moim zdaniem coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeżeli oczywiście będziemy widzieli, że ten szczyt mamy za sobą” – powiedział w programie “Tłit” szef resortu zdrowia.

Resort zdrowia decyzję uzależnia od „apogeum trzeciej fali”. Jeśli na przełomie marca i kwietnia będziemy już po niej „to wtedy rzeczywiście będziemy wszystkie tak naprawdę działalności przywracali”, stwierdził Niedzielski.

Minister zapowiedział, że w pierwszej kolejności po świętach, rządzący będą chcieli zająć się powrotem do szkół starszych klas.

Wyjście po 20 z domu tylko z zaświadczeniem. Kraj zaostrza restrykcje.

Źródło: WP

eKurs: profesjonalny coaching
eKurs: profesjonalny coaching
69,00 zł
229,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: profesjonalny coaching z certyfikatem MEN za 69 zł i Neurocoaching z Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz