Home Kategorie Zdrowie Klamka zapadła. Będą zlecać analne testy na COVID-19.
11.05K

Klamka zapadła. Będą zlecać analne testy na COVID-19.

Klamka zapadła. Będą zlecać analne testy na COVID-19.

Już postanowione. W Chinach zaczął obowiązywać nakaz analnego testu na koronawirusa dla wszystkich obcokrajowców przekraczających granice.

O analnych testach na koronawirusa mówiono w Chinach już w sierpniu 2020. Wtedy jednak bagatelizowano sprawę. Dzisiaj jednak stało się to faktem.

Chiny wprowadziły badania poprzez odbyt jako obowiązkowe dla wszystkich zagranicznych podróżnych, którzy przyjeżdżają do kraju. Jak podaje The Times UK, rząd Chin uznał, że takie testy dają największą dokładność w porównaniu do innych metod przesiewowych w kierunku wirusa.

Li Tongzeng, lekarz zajmujący się chorobami układu oddechowego, powiedział, że wymazy z odbytu są lepsze, bo ślady wirusa pozostają dłużej w kale niż w nosie lub gardle.

Oprócz tego rzecznik chińskiego MSZ, Wang Wenbin, broni postanowienia rządu, twierdząc, że wiedza o wirusie rozwija się i wszelkie decyzje oparte są na nauce.

– „[Testy analne na COVID-19 – przyp.red.] są zgodne ze zmianami w sytuacji epidemii, a także z odpowiednimi przepisami ustawowymi i wykonawczymi” – powiedział.

Decyzja została podjęta zaraz po tym, jak Japonia poprosiła Chiny, aby zaprzestały przeprowadzania tego typu testów na swoich obywatelach, gdyż jest to dla nich za duże obciążenie psychiczne.

– „Niektórzy Japończycy zgłosili do naszej ambasady w Chinach, że zostali poddani testom wymazowym z odbytu, co spowodowało wielki ból psychiczny” – powiedział na konferencji prasowej Katsunobu Kato, główny sekretarz gabinetu Japonii.

Chiny poinformowały też, że w ramach nowego wymogu dotyczącego podróży na lotniskach w Pekinie i Szanghaju, pojawią się tzw. węzły testowe.

Przerażająca prognoza WHO. To schorzenie dotknie 2,5 miliarda ludzi.

Źródło: The Times

Personalizowana deska do krojenia
Personalizowana deska do krojenia
9,00 zł
69,00 zł
Oferta zakończona!
Od 9 zł: personalizowana deska do krojenia (25 modeli do wyboru) na 4MyArt

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz