Home Kategorie Poruszające Brutalny atak na plebanii. Proboszcz w ciężkim stanie. Lekarze walczą o jego życie.

Brutalny atak na plebanii. Proboszcz w ciężkim stanie. Lekarze walczą o jego życie.

Brutalny atak na plebanii. Proboszcz w ciężkim stanie. Lekarze walczą o jego życie.

Horror na plebanii w Paradyżu pod Opocznem. We wtorek 47-letni mężczyzna brutalnie zaatakowało 69-letniego proboszcza parafii.

Ksiądz doznał poważnych obrażeń i trafił do szpitala, gdzie teraz lekarze walczą o jego życie. Podejrzany trafił już w ręce policji. Usłyszał zarzut zabójstwa.

Ta sprawa wstrząsnęła mieszkańcami niewielkiej miejscowości. Do napadu doszło około 19:30, gdy proboszcz zamykał bramę. Diecezja Radomska poinformowała, że chodzi o ks. Adama Myszkowskiego, który służy w parafii niemal 30 lat. Ksiądz najpierw trafił na SOR, a później do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Duchowny miał poważne obrażenia, w tym urazy głowy.

– „Mundurowi, od chwili zgłoszenia przez całą noc i kolejny dzień intensywnie pracowali nad ustaleniem okoliczności w jakich pokrzywdzony doznał tak poważnych obrażeń ciała. Policjanci brali pod uwagę różne hipotezy” – poinformowała asp. szt. Barbara Stępień, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Pod uwagę śledczych były brane m.in. przestępcze działania, jak i nieszczęśliwy wypadek. Według policjantów wszystko zaczęło wskazywać na to, że duchowny padł ofiarą brutalnej napaści. Zebrano materiał dowodowy i o przestępstwo zaczęto podejrzewać 47-latka, którego ujęto w ciągu kilkunastu godzin.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Przyznał się do winy. Jak ustalili śledczy, w momencie popełniania czynu był nietrzeźwy. Fakt ustalił, że podejrzany został zatrzymany do wyjaśnienia i trwają wobec niego czynności procesowe. Prokuratura ani policja obecnie nie mówi o motywie, jakim miał kierować się napastnik.

Rzucił się na syna z nożem, bo ten… wziął na talerz za dużo jedzenia. 19-latek jest w ciężkim stanie.

Źródło: Fakt

Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
59,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Manager Marketingu i Reklamy w Sieci z zaświadczeniem MEN za 59 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz