Home Kategorie Życie Odkryta została pilnie strzeżona tajemnica. Rząd ukrywa, że rachunki mogą mocno wzrosnąć.
5.86K

Odkryta została pilnie strzeżona tajemnica. Rząd ukrywa, że rachunki mogą mocno wzrosnąć.

Odkryta została pilnie strzeżona tajemnica. Rząd ukrywa, że rachunki mogą mocno wzrosnąć.

Czy rząd Mateusza Morawieckiego ukrywa przed Polakami nadchodzące drastyczne podwyżki cen ogrzewania i prądu? Okazuje się, że za dziewięć lat możemy zapłacić rocznie nawet o 1000 zł więcej!

W ubiegłym roku statystyczne gospodarstwo domowe w Polsce zapłaciło 324 zł za prawa do emisji dwutlenku węgla. Ta opłata to jedna ze składowych rachunków za ogrzewanie.

Z obliczeń, do których dotarł Fakt, wynika, że za cztery lata ta opłata skoczyć ma do 694 zł rocznie, a w 2030 roku nawet do 1289 zł! Tajna rządowa analiza została stworzona w oparciu o dane z Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami.

– “Skala ubóstwa energetycznego wzrośnie, ponieważ seniorów, rodziny wielodzietne, mieszkańców wsi i małych miasteczek nie będzie stać na zapłacenie rachunku za ogrzewanie” – mówi Faktowi Janusz Kowalski.

Poseł Solidarnej Polski zachęca każdego polityka, aby odwiedził emeryta z Zabrza, który mieszka w 85-metrowym mieszkaniu komunalnym i którego te podwyżki mocno uderzą po kieszeni. Kowalski, wyrzucony z rządu, o podwyżkach energii elektrycznej i ogrzewania alarmował już w Fakcie.

Jak mówią Faktowi eksperci, podwyżki za ciepło związane są z rosnącą z miesiąca na miesiąc ceną za prawa do emisji dwutlenku węgla. Te prawa muszą wykupywać firmy ciepłownicze, a potem ten koszt płacą odbiorcy energii w rachunkach za czynsz.

Zapytaliśmy kilka elektrociepłowni w Polsce o plany na ten rok.

– “Ceny za ogrzewanie na pewno się zmienią” – odpowiedziała Faktowi spółka Veolia Energia, zarządzająca siecią ciepłowniczą w stolicy.

– “Większość Polaków nie może liczyć na rekompensaty za podwyżki cen prądu czy ogrzewania. Wsparcie finansowe mogą otrzymać tylko najubożsi, którzy za prąd płacą aż 10 proc. swoich dochodów” – zapowiedział w czwartek Piotr Müller, rzecznik rządu.

Maryla Rodowicz odmówiła szczepienia na COVID-19. Wiemy dlaczego.

Źródło: Fakt

Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi z certyfikatami za 99 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz