Home Kategorie Poruszające Zmarły 27-latek odżył w trakcie sekcji zwłok. Koszmarna pomyłka lekarzy.

Zmarły 27-latek odżył w trakcie sekcji zwłok. Koszmarna pomyłka lekarzy.

Zmarły 27-latek odżył w trakcie sekcji zwłok. Koszmarna pomyłka lekarzy.

Ta historia mrozi krew w żyłach. Lekarze z Indii, którzy mieli przeprowadzić sekcję zwłok 27-letniego mężczyzny, zauważyli, że ten wciąż żyje. Kilka dni wcześniej miał poważny wypadek, po którym trafił do szpitala.

Zmarły 27-latek, który trafił na stół w prosektorium, nagle zaczął reagować na bodźce. Shankar Gombi wykazywał minimalne oznaki świadomości, gdy był przygotowywany do sekcji zwłok.

Lekarz, który zajmował się ciałem, stwierdził, że minimalnie drgnęło ono przy dotyku. Kiedy podłączył je pod pulsoksymetr, okazało się, że serce 27-latka bije, a puls jest wyczuwalny.

Kilka dni wcześniej mężczyzna ze stanu Karnataka w Indiach uległ wypadkowi na motocyklu. Trafił do szpitala z rozbitą głową, gdzie stwierdzono śmierć mózgu.

Rodzinę poinformowano o zgonie, a ciało trafiło do prosektorium. Tam okazało się, że 27-latek jednak żyje. Od razu trafił do innej placówki.

– „Przeprowadzałem sekcję setek ciał, ale nigdy nie widziałem czegoś takiego” – powiedział dr SS Galgali, który ocalił Shankara Gombiego przed śmiercią w płomieniach. Wśród wyznawców hinduizmu obowiązuje zwyczajowa kremacja zwłok.

Jak podaje portal India Today, mężczyzna ma spore szanse na przeżycie i powrót do sprawności. Pomyłka lekarzy może obejść się bez konsekwencji, gdyż rodzina 27-latka nie złożyła zawiadomienia w tej sprawie. Żaden z pracowników szpitala do tej pory nie skomentował sytuacji.

Sekcja zwłok miała być ostatnią formalnością przed ceremonią pogrzebową. W mieście wisiało kilkaset nekrologów informujących o pożegnaniu Gombiego, a przed prosektorium już czekały tłumy żałobników. Gdy okazało się, że 27-latek żyje, ceremonia musiała zostać odwołana.

Jackowski o rodzicach małej Hani. “Nazywamy ich łajdakami, a oni są kalekami”.

Źródło: India Today

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
325,00 zł
Oferta zakończona!
Rezonans magnetyczny kręgosłupa (od 325 zł) lub głowy (355 zł) i więcej opcji w Centrum Medycznym Enel-Med – 3 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz