Home Kategorie Życie Bez maseczki nie zrobisz tu zakupów. Popularna sieć podjęła decyzję.

Bez maseczki nie zrobisz tu zakupów. Popularna sieć podjęła decyzję.

Bez maseczki nie zrobisz tu zakupów. Popularna sieć podjęła decyzję.

Według wytycznych rządu zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe od 27 lutego. Wiele osób jednak nie ma zamiaru się do tego stosować. Jeśli będą nadal tak postępować, mogą mieć problem ze zrobieniem zakupów.

Rozporządzenie Rady Ministrów, które weszło w życie 27 lutego, wprowadziło w całym kraju obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczkami. Części odzieży, szaliki, kominy i przyłbice przestały być dozwolone. Resort zdrowia rekomenduje używanie masek medycznych oraz filtrujących. Zaznacza jednakże, że mogą to być maseczki materiałowe zakrywające nos i usta.

Mimo iż Polacy głośno wyrażają niezadowolenie koniecznością noszenia maseczek, kolejne sieci sklepów ogłaszają, że klienci bez nich nie będą obsłużeni.

– “Od dnia 27 lutego 2021 r. zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki jest na terenie IKEA obowiązkowe, a Klienci, którzy nie zastosują się do tego obowiązku, nie będą obsługiwani” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie sieci.

– “Działanie takie wynika z obowiązującego prawa, ale także podkreśla szacunek wobec zasad współżycia społecznego oraz odpowiedzialność za Klientów i pracowników IKEA. Pragniemy podkreślić, że dbałość o zdrowie nas wszystkich jest najwyższym priorytetem. Dlatego uważamy, że każdy z naszych Klientów powinien czuć się bezpiecznie na terenie naszych sklepów i mieć możliwość zrobienia zakupów bez narażania zdrowia i życia” – wyjaśniają przedstawiciele IKEA.

Sieć wymienia również środki bezpieczeństwa jakie są stosowane w trakcie pandemii. To m.in. limit ilości klientów na metr kwadratowy, dostęp do dezynfekcji i zalecenia dotyczące odstępów pomiędzy kupującymi. IKEA zachęca też do zakupów online.

To jednak niejedyna sieć sklepów, która postawiła na takie działanie.

– “Od początku trwania epidemii zapewniliśmy naszym pracownikom dostęp do środków ochrony osobistej – rękawiczek, płynów do dezynfekcji oraz maseczek i na bieżąco wydajemy nowe maseczki w razie potrzeby” – informuje w rozmowie z Tvn24 Maksymilian Pawłowski z Leroy Merlin.

– “Klientom, którzy są bez maseczek, a chcą dokonać zakupów w naszym sklepie, oferujemy bezpłatnie maseczki” – dodaje.

Pracownicy Lidla do tej pory zasłaniali nos i usta według własnych preferencji. Teraz jednak się to zmieniło.

– “Od ostatniej soboty, stosując się do najnowszych wytycznych, korzystają wyłącznie z maseczek lub z maseczek i przyłbic jako dodatkowego środka ochrony” – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

– “Te same zalecenia dotyczą wszystkich klientów w sklepach Lidl jak i w całej przestrzeni publicznej” – zaznacza.

Biedronka już na początku pandemii wprowadziła rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo. Teraz, według wytycznych, każdy pracownik musi mieć na twarzy maseczkę. Klienci również.

– “Zgodnie z nimi nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust stanowi uzasadnioną przyczynę odmowy sprzedaży” – mówi Danuta Pawłowska, dyrektor działu BHP w sieci Biedronka.

Jak informuje TVN24, z odmową sprzedaży można spotkać się też w sieciach Auchan, Tesco i Aldi.

– “W przypadku niestosowania się klientów do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, pracownicy sklepów otrzymali wytyczne z prośbą o uprzejmie zwracanie uwagi naszym klientom. W przypadku braku współpracy ze strony klienta, pracownik może poinformować o zdarzeniu policję lub straż miejską” – wyjaśniła Dominika Juszczyk z Aldi.

Szybkie testy na koronawirusa dostępne w Rossmannie. Są też w innym popularnym markecie.

Źródło: TVN24, PAP

Masaż klasyczny, tajski i inne
Masaż klasyczny, tajski i inne
79,99 zł
16 dni
do końca oferty!
Wybrany godzinny masaż od 79,99 zł w salonie Kosmetyka z Sercem i Mini Spa w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz