Home Kategorie Życie Skandal w Rzeszowie. Urządzili w kościele libację i pobili księdza.

Skandal w Rzeszowie. Urządzili w kościele libację i pobili księdza.

Dwaj młodzi mężczyźni urządzili sobie alkoholową libację w zabytkowym, nieczynnym kościele i zdemolowali jego wnętrze. Oprócz tego jeden z nich pobił proboszcza, który próbował ich powstrzymać.

Do tej sytuacji doszło 3 marca przed południem. 18-letni Mikołaj K. i 20-letni Paweł S. wybili szybę w zabytkowym kościele przy ul. Podleśnej w Rzeszowie i weszli do środka z zamiarem urządzenia libacji alkoholowej. W trakcie picia zdemolowali wyposażenie wnętrza zabytkowej świątyni. Zniszczyli krzesła, ławy, ołtarz główny i boczny.

O hałasach dobiegających z kościoła okoliczni mieszkańcy powiadomili proboszcza. Duchowny próbował powstrzymać wandali, ale został pobity przez jednego z nich. Udało mi się jednak uciec i zamknąć awanturników wewnątrz, a na miejsce wezwać policję.

– „Pojechałem tam, zobaczyłem wybite szyby. Wszedłem do środka, a tam pełno krwi. Wnętrze kościoła zdemolowane. Wszędzie butelki po alkoholu, na ołtarzu stała butelka wódki” – mówił portalowi rzeszownews.pl ks. Mieczysław Lignowski.

Policjanci zatrzymali młodych mężczyzn. Badanie alkomatem wykazało u nich 1,3 i 2 promile alkoholu. Mikołaj K. i Paweł S. usłyszeli zarzuty zniszczenia budynku i będących wewnątrz przedmiotów, które wpisane są na listę zabytków oraz naruszenia miru domowego i kierowania wobec proboszcza gróźb karalnych. Oprócz tego 18-latek usłyszał zarzut pobicia duchownego. Prokuratorowi tłumaczyli, że weszli do kościoła, bo nie chcieli pić alkoholu na mrozie.

Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani. Za kratkami spędzą najbliższe trzy miesiące, oczekując na proces. Grozi im do 8 lat więzienia.

Źródło: rzeszownews.pl, PAP

Kurs online: Asystent nauczyciela
Kurs online: Asystent nauczyciela
120,00 zł
290,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent nauczyciela w przedszkolu z MEN i dyplomem za 120 zł z Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz