Home Kategorie Ludzie Wiemy jaką emeryturę pobiera Jolanta Kwaśniewska. Kwota jest zadziwiająca.
25.18K

Wiemy jaką emeryturę pobiera Jolanta Kwaśniewska. Kwota jest zadziwiająca.

Wiemy jaką emeryturę pobiera Jolanta Kwaśniewska. Kwota jest zadziwiająca.

W mediach pojawiła się informacja dotycząca wysokości emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Okazuje się, że wpływ, na jaki co miesiąc może liczyć była pierwsza dama, to kwota powyżej 2 tys. złotych.

Jolanta Kwaśniewska to postać znana przede wszystkim ze względu na powiązania z Aleksandrem Kwaśniewskim, byłym prezydentem Polski; bycie prezydencką parą trwało w przypadku Kwaśniewskich aż dekadę. Z wykształcenia Jolanta Kwaśniewska jest prawniczką, dodatkowo zajmuje się także działalnością w organizacjach społecznych i prezesurą założonej przez siebie fundacji “Porozumienie bez barier”.

Na poradach prawniczych i działalności społecznej dorobek zawodowy Jolanty Kwaśniewskiej się jednak nie kończy. Była pierwsza dama na przestrzeni lat wielokrotnie udzielała się również w mediach. W 2002 roku współpracowała z radiem RMF; później pojawiała się na antenie TVN Style w roli prowadzącej program “Lekcja stylu”.

Jolanta Kwaśniewska próbowała swoich sił w literaturze. Na podstawie programu “Lekcja stylu” łącznie powstały aż trzy publikacje o tytułach “Lekcja stylu”, “Lekcja stylu dla mężczyzn” oraz “Lekcja stylu dla par”.

Jolanta Kwaśniewska to nie jedyna osobistość polskiego show-biznesu, która pobiera świadczenia emerytalne. O wysokości swojej emerytury mówili również między innymi Maryla Rodowicz, Teresa Lipowska czy Karol Strasburger.

Trudno powiedzieć, że wspomniane wyżej osoby mają się czym w tej kwestii pochwalić. Choć nie znalazły się w grupie ponad 300 tys. emerytów, którzy pobierają świadczenia emerytalne w wysokości niższej, niż te minimalne (1,2 tys. zł), otrzymują niewiele większe pieniądze. Bankowe konto Maryli Rodowicz co miesiąc zasila kwota 1,6 tys. złotych, a Teresy Lipowskiej – 2,2 tys. złotych. To nie są duże pieniądze, nie ma co ukrywać.

– “Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów. (…) Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko” – przyznała w jednym z wywiadów Teresa Lipowska.

Zmarły 27-latek odżył w trakcie sekcji zwłok. Koszmarna pomyłka lekarzy.

Źródło: Plejada

Mezoterapia igłowa PREMIUM
Mezoterapia igłowa PREMIUM
59,00 zł
200,00 zł
46 dni
do końca oferty!
Odmładzająca mezoterapia igłowa okolicy oka NCTF 135 od 59 zł w Heaven Beauty & Spa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz