Home Kategorie Ludzie Pierwszy tak osobisty wywiad profesora Simona. Opowiada o stracie córki i groźbach śmierci.
5.16K

Pierwszy tak osobisty wywiad profesora Simona. Opowiada o stracie córki i groźbach śmierci.

Pierwszy tak osobisty wywiad profesora Simona. Opowiada o stracie córki i groźbach śmierci.

– Ja się niczego nie boję – mówi w wywiadzie z “Gazetą Wyborczą” prof. Krzysztof Simon, jeden z najbardziej znanych w Polsce zakaźników i doradca rządu w walce z epidemią koronawirusa.

Krzysztof Simon to ordynator Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu, a także doradca w Radzie Medycznej powołanej przez Mateusza Morawieckiego. Do tej pory znaliśmy go jako świetnego specjalistę przewodnika po pandemicznej rzeczywistości.

Simon od początku trwania pandemii powtarza słowa o konieczności poprawy warunków sanitarno-epidemiologicznych, przestrzeganiu obostrzeń i masowych szczepieniach.

– „Za mówienie tych oczywistych prawd jestem obrzucany błotem. Dzisiaj miałem kolejne życzenie śmierci” – zdradził w wywiadzie dla “GW”.

– „Policja sprawdziła, że 30 proc. gróźb pochodzi z kont rosyjskich i białoruskich. Grożą mi, rodzinie, a nawet wysadzeniem szpitala” – mówi prof. Simon.

Zapytany przez Donatę Subbotko o to, czy się boi, odpowiedział:

– „Ja się niczego nie boję. Jeśli już, to choroby żony, dzieci i wnuków, za którymi przepadam. Bo wie pani, kiedyś straciłem córkę, 18-letnią” – wyznał zakaźnik.

Simon zdradził też, że jego zmarła w 2003 roku córka miała na imię Blanka.

– „Czyli biała, na cześć Blanki Kastylijskiej” – powiedział.

– „Mogłem w tej medycynie robić prawie wszystko – nie wyszło. Tylko wie pani, ja bym nie chciał, jak niektórzy politycy, obnosić się z własnym nieszczęściem. Do pasji doprowadza mnie afiszowanie się ze swoimi sprawami prywatnymi. Urodziłem się 1 listopada, sam lubię spacery po cmentarzach, ale robić z takich chwil wydarzenia publiczne?” – mówi lekarz w wywiadzie udzielonym Donacie Sobbotko.

Dodał też, że Blanka była bardzo zdolną, wysoką blondynką.

– „Nasz rodzinny brylant, ale może tak wybitne dzieci tak agresywnie chorują. To była białaczka, sam rozpoznałem” – mówi prof. Simon.

Jego córka była leczona lekami, których wtedy w Polsce jeszcze nie było. Ostatecznie jednak przegrała z chorobą.

– „Dzisiaj może by przeżyła, są nowsze metody walki z chorobą” – przyznaje profesor.

Simon wspomniał też ostatnie chwile u boku córki. Jak wyznał, nie dał rady być przy niej, gdy umierała.

– „To trudny temat. W tym momencie wyszedłem. Bo wiedziałem. Sam poprosiłem o wprowadzenie jej w narkozę. Kiedy widziałem już zaburzenia rytmu serca, wyszedłem przed budynek. Nie byłem w stanie” – wspomina Simon.

W wywiadzie opowiedział też o swoich pasjach i ciągotach. Nie jest żadną tajemnicą, że jego największym konikiem jest medycyna, szczególnie fascynuje go wątroba. Jednak lekarz me też bardziej przyziemne pasje.

– „Strzelam, gdy mam możliwość. To mnie uspokaja. Kiedyś miałem znajomych, którzy mnie zawozili na poligon, i tam sobie w krawacie czy muszce strzelałem. (…) Teraz to jestem starszym panem, choć czasem trochę agresywnym, czasem sentymentalnym. (…) Zbieram też minerały. Agaty, topazy… Chryzoprazy (…) Lubię rubiny. Mam jeden taki, który ze 200 lat jest w naszej rodzinie, pochodzący z Birmy, tak dla mnie cenny, że nie trzymam go w domu. Przekażę go kiedyś jednej z wnuczek” – opowiada prof. Simon o swoich pasjach.

Wspomina też, że kiedyś lubił się ostro bawić. Wyjątkowo wpływały na niego piękne kobiety. Profesor nade wszystko ceni sobie też hard rocka.

– „Jak wszystko się trzęsie, to wiem, że chłopcom zapłacili i grają” – zdradza “Wyborczej”.

21-latka nie widzi, nie chodzi i nie mówi. Właśnie odebrano jej rentę. To niewiarygodne, co wyprawia ZUS.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
149,99 zł
600,00 zł
16 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi za 149,99 zł w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy (zamiast 600 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz