Home Kategorie Ludzie Andrzej Duda szusuje na nartach. “Mimo pandemii te zawody po raz kolejny się odbywają, bo ich cel jest ponadczasowy”.

Andrzej Duda szusuje na nartach. “Mimo pandemii te zawody po raz kolejny się odbywają, bo ich cel jest ponadczasowy”.

Andrzej Duda szusuje na nartach. “Mimo pandemii te zawody po raz kolejny się odbywają, bo ich cel jest ponadczasowy”.

Prezydent Andrzej Duda w Zakopanem zainaugurował VII edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim “12H Slalom Maraton Zakopane 2021”.

Prezydent wyraził satysfakcję, że mimo trwającej pandemii koronawirusa po raz kolejny może brać udział w akcji organizowanej przez Fundację Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.

Jak mówił, – “mimo wszystko te zawody po raz kolejny odbywają się dlatego, że ich cel jest ponadczasowy i ponadokolicznościowy” –

– “Chodzi o to, aby zebrać pieniądze na kolejny rok rehabilitacji, na kolejny rok integracji przez sport dzieci, osób z niepełnosprawnościami, którym pomaga fundację HANDICAP Zakopane” – powiedział.

Podziękował prezes fundacji Małgorzacie Tlałce-Długosz za to, że “niestrudzenie prowadzi działalność mimo wszystkich przeszkód, które zakłócają dzisiaj życie nie tylko Polski, ale całej Europy i świata”.

– “Dziękuję, że ta działalność jest prowadzona, bo ta działalność właśnie integracji przez sport, rehabilitacji jest niezbędna. Nie można tego pozostawić, przerwać, nie można ulec jakimkolwiek przeszkodom” – podkreślił Andrzej Duda.

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali blisko 700 km.

W sobotę zaś prezydent jeździł na nartach w Małem Cichem w towarzystwie funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Przed pierwszym i drugim zjazdem nie zwrócił uwagi na dziennikarzy, którzy chcieli zadać mu kilka pytań.

Prezydent, który jest wielkim miłośnikiem narciarstwa ostatni raz na narty wybrał się w połowie lutego. Wówczas w sieci pojawiło się nagranie pokazujące wyjazd kolumny SOP z kurortu.

Rodzice koszmarnie znęcali się nad małą Antosią pod okiem MOPS. 3-latka jest w śpiączce. Nie daje oznak życia.

Źródło: Fakt

Kurs online: Hipnoza
Kurs online: Hipnoza
29,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Podstawy hipnozy i hipnoterapii z certyfikatem za 29 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz