Home Kategorie Zdrowie W taki właśnie sposób rząd pomaga Warmii i Mazurom. Tysiące maseczek nadaje się do śmieci.

W taki właśnie sposób rząd pomaga Warmii i Mazurom. Tysiące maseczek nadaje się do śmieci.

W taki właśnie sposób rząd pomaga Warmii i Mazurom. Tysiące maseczek nadaje się do śmieci.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych wysłała 137 tys. sztuk maseczek do czterech gmin z powiatu oleckiego. Okazało się, że są one całkowicie nieprzydatne, ponieważ ich data używalności minęła.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na Warmię i Mazury dotarło prawie 6 mln maseczek chirurgicznych z Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych. Miały być później rozdane mieszkańcom regionu za darmo z uwagi na trudną sytuację epidemiczną oraz przywrócenie twardego lockdownu.

Okazało się jednak, że aż 137 sztuk maseczek jest niezdatnych do użytku. Okres trwałości maseczek chirurgicznych, które zostały przysłane do powiatu oleckiego, został przekroczony pod koniec lutego. Na zdjęciach opublikowanych przez “Gazetę Olsztyńską” widnieje data ich produkcji określona na 31 sierpnia 2020 roku

W związku z tym dystrybucja maseczek przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Warmińsko- Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie została wstrzymana. Przeterminowane maseczki zostaną odebrane przez strażaków i odesłane z powrotem do Olsztyna.

– “Stwierdziliśmy, że kończy się data używalności tych maseczek. Maseczki są ważne jeszcze cztery dni. Strażacy odbierają je i przekazują do Olsztyna. Następnie zostaną odesłane do Agencji Rezerw Materiałowych” – powiedział Onetowi oficer prasowy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Rafał Melnyk.

Problem może dotyczyć też reszty maseczek, które dostarczono.

– “Przy transporcie i przeładunku zorientowaliśmy się, że przynajmniej jakaś część jest krótko po terminie ważności, a część krótko przed upływem terminu. Zgłosiliśmy to od razu do Agencji, zwracając się o wymianę całego transportu” – powiedział PAP rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

Więźniowie gorąco „przywitali” mordercę 3-letniej Hani. Z okien dobiegają przerażające krzyki.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

 

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
18 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz