Home Kategorie Zdrowie Profesor Gut wie, dlaczego mamy lawinę zakażeń koronawirusem. Winna jest „postawa religijna”.
12.95K

Profesor Gut wie, dlaczego mamy lawinę zakażeń koronawirusem. Winna jest „postawa religijna”.

Profesor Gut wie, dlaczego mamy lawinę zakażeń koronawirusem. Winna jest „postawa religijna”.

Jak twierdzi prof. Włodzimerz Gut, gwałtowny wzrost ilości zakażeń COVID-19 spowodowany jest nieodpowiednim zachowaniem ze strony społeczeństwa. Profesor uważa, że „najbardziej szkodzą osoby, które przyjmują postawę religijną, czyli nie wierzą w COVID”.

– „Skala szerzenia się pandemii zależała i będzie zależeć od ludzi. Najbardziej szkodzą osoby, które przyjmują postawę religijną, czyli po prostu nie wierzą w COVID” – przyznał prof. Gut, cytowany przez „Interię”.

Profesor dodał też, że dotychczasowa liczba osób zaszczepionych jest za mała, aby mogło to powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa w całej populacji.

– „Łącznie, ci co przechorowali COVID-19 puls zaszczepieni, to niespełna 10 mln, a potrzeba, żeby odporność zyskało ok. 20-30 mln. Dopiero, gdy osiągniemy taki poziom, to będzie to miało wpływ na współczynnik szerzenia się wirusa” – dodał zakaźnik.

Na zakończenie rozmowy wirusolog został zapytany o ewentualną możliwość przyspieszenia szczepień. Gut twierdzi, że wprowadzenie zbyt wielu preparatów może spowodować „krwawą walkę między firmami, które już mają dostęp do rynku, a tymi, które dopiero będą chciały na niego wejść”.

Rząd zaapelował o ograniczenie lub zawieszenie planowanych zabiegów medycznych. Ma to związek z postępującą pandemią. W ten sposób szpitale mają przyjąć więcej zakażonych koronawirusem. NFZ wydał oświadczenie w tej sprawie.

– „W związku z rozwojem epidemii koronawirusa, na polecenie Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia, NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo” – poinformowano 8 marca wieczorem.

Wyjaśniono, że ograniczenie nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki oraz leczenia chorób nowotworowych.

– „Przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii” – czytamy.

NFZ podkreśla, że chodzi przede wszystkim o pobyt w szpitalu w celu przeprowadzenia następujących zabiegów:

  • endoprotezoplastyki dużych stawów
  • dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa
  • zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej
  • pomostowania naczyń wieńcowych.

Koronawirus raport 14.03.2021.

Źródło: Interia

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz