Home Kategorie Życie „Typowa madka! W domu też by tak zostawiła?”. Afera o… paluszki rozsypane w autobusie.

„Typowa madka! W domu też by tak zostawiła?”. Afera o… paluszki rozsypane w autobusie.

– Słodki bąbelek wyrzucił w autobusie paczkę paluszków. Jak uważacie: mamusia powinna po nim posprzątać? W tym przypadku wysiadła i się nie zainteresowała – napisał czytelnik portalu trojmiasto.pl i dołączył zdjęcie.

– „Słodki czytelnik zrobił zdjęcie, zamiast zareagować” – grzmi pierwsza odpowiedź.

Regulaminy komunikacji miejskiej nie pozostawiają wątpliwości. Jeść w autobusach i tramwajach nie wolno. Zasady są jednak sprecyzowane:

„Zabrania się spożywania napojów i artykułów żywnościowych, jeżeli może to spowodować zabrudzenie pozostałych pasażerów, zanieczyszczenie pojazdu, stacji metra lub przystanku.”

Jest jeszcze inny punkt regulaminu, na który możemy się powołać:

„Zabronione jest przewożenie przedmiotów cuchnących, zapalnych, łatwopalnych, wybuchowych oraz innych materiałów niebezpiecznych.”

Kebaba lub zapiekankę spokojnie możemy pod to podciągnąć. Problem pojawia się jednak w kwestii paluszków, które zapachu raczej nie mają.

Warto zastanowić się nad tą sytuacją. Co prawda nikt nie złapie osoby, która zostawiła nieporządek i nie zmusi jej do sprzątania. Na pewien istotny aspekt uwagę zwraca jedna z komentujących zdjęcie osób.

– „Mam wrażenie, że ostatnio społeczeństwo ma manie najeżdżania na rodziców. Zrozumcie – brak paluszków oznaczałby darcie japy w autobusie. Wypadki się zdarzają, rozumiem, że wy też jak rozsypiecie coś w sklepie, to żarliwie sprzątacie miotłą, którą przecież każdy ma przy sobie? Ludzie, trochę ludzkiego zrozumienia, a nie sami specjaliści zaczynają za przeproszeniem dziamgać o bombelkach i madkach.”

Ciężko nie zgodzić się z tą opinią. Widać od jakiegoś czasu trend, w myśl którego krytykuje się wszystko, co związane z dziećmi. Jednakże podobny bałagan, jak ten na zdjęciu pozostawiają po sobie również dorośli.

A wy co sądzicie? Czy matka powinna posprzątać w autobusie?

Justyna Żyła rozstała się z obecnym partnerem? Umieściła wymowny wpis.

Źródło: trojmiasto.pl

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
71,20 zł
270,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz