Home Kategorie Zdrowie Smutne słowa ratowniczki medycznej. “Pacjenci coraz częściej się na nas wyżywają”.

Smutne słowa ratowniczki medycznej. “Pacjenci coraz częściej się na nas wyżywają”.

Smutne słowa ratowniczki medycznej. “Pacjenci coraz częściej się na nas wyżywają”.

– “Coraz częściej pacjenci wyżywają się na nas za nie nasze błędy, za to, że nie mogą się skontaktować z lekarzami POZ, że ktoś ich nie przyjął do szpitala” – powiedziała Zuzanna Stepnowska.

Zuzanna Stepnowska, która na co dzień pracuje jako ratowniczka medyczna, była gościem programu “Onet Rano.#WIEM”. W rozmowie z Januszem Schwertnerem opisywała, jak wygląda trzecia fala pandemii z perspektywy osób, które są na pierwszej linii frontu walki z COVID-19.

– “Zespoły pogotowia przyjeżdżają do pacjenta i słyszą: „zróbcie coś”; „ruszcie się w końcu”; „weźcie się do pracy”; „ile na was można czekać”. Jesteśmy na pierwszej linii frontu i ponosimy odpowiedzialność nie za nasze błędy” – powiedziała Stepnowska.

– “Pacjenci często nie są poinformowani. Nie wiedzą, co mają robić w przypadku zakażenia koronawirusem. Dostają informację, że wynik testu na koronawirusa wyszedł dodatni i właściwie są pozostawieni sami sobie” – mówiła w porannym programie Onetu.

Trudno się dziwić, że ratownicy medyczni są zmęczeni tą sytuacją. Dla nich przecież, to też jest walka o lepsze jutro. Wyładowując na nich własną frustrację, tylko dokładamy problemu. Należy o tym pamiętać.

Nietypowe objawy u ludzi, którzy otrzymali szczepionkę AstraZeneca. „Są poważnie chorzy”.

Źródło: onet

Jazda off-road
Jazda off-road
229,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Godzinna jazda off-road dla 1 osoby za 229,99 zł w HillRoad 4x4

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz