Home Kategorie Zdrowie Nauczycielka zmarła po zaszczepieniu AstraZeneką. Miała gorączkę i ból głowy.

Nauczycielka zmarła po zaszczepieniu AstraZeneką. Miała gorączkę i ból głowy.

Nauczycielka zmarła po zaszczepieniu AstraZeneką. Miała gorączkę i ból głowy.

43-letnia nauczycielka zmarła po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca. Ministerstwo zdrowia Hiszpanii potwierdziło w środę zgon kobiety.

Zaszczepiona przeciw COVID-19 szczepionką firmy AstraZeneca mieszkanka miasta Marbella na południu Hiszpanii poczuła silne bóle głowy po trzech godzinach od przyjęcia pierwszej dawki preparatu. Niestety, jej stan zdrowia dalej się pogarszał. Po zgłoszeniu na ostrym dyżurze szpitala bólu głowy kobieta została zbadana, a następnie odesłana do domu.

Lekarze twierdzili, że pojawiła się u niej negatywna reakcja na szczepionkę przeciw SARS-CoV-2. W kolejnych dniach kobieta wróciła do pracy w szkole, choć, jak potwierdzili jej koledzy, miała gorączkę i wciąż cierpiała na bóle głowy.

Zgon nauczycielki nastąpił we wtorek, czyli 11 dni od przyjęcia szczepionki. W placówce, w której szczepione były również inne osoby z kadry pedagogicznej, nie stwierdzono przypadków powikłań po przyjęciu preparatu AstraZeneki.

Szpital w Marbelli potwierdził, że przed zgonem podjęto w nagłym trybie zabieg chirurgiczny, gdyż w mózgu pacjentki doszło do pojawienia się obrzęku oraz krwotoku.

W poniedziałek hiszpański rząd ogłosił wstrzymanie na 15 dni szczepień preparatem spółki AstraZeneca. Premier Pedro Sanchez wyjaśnił, że decyzja ta służy wykluczeniu wszelkich wątpliwości co do możliwego związku pomiędzy zakrzepicą a szczepieniem tym produktem. Większość krajów wycofuje się z AstryZeneki.

Tymoteusz Szydło zmienił nazwisko! Wiadomo, gdzie pracuje.

Źródło: RadioZet, Twitter

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności układu za 29,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz