Home Kategorie Zdrowie Kompletna kompromitacja systemu szczepień. Zapisali ludzi na szczepienia, a teraz to odwołują.

Kompletna kompromitacja systemu szczepień. Zapisali ludzi na szczepienia, a teraz to odwołują.

Kompletna kompromitacja systemu szczepień. Zapisali ludzi na szczepienia, a teraz to odwołują.

Ta informacja była szokiem dla wszystkich Polaków. Niespodziewanie ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla 40-latków! Stało się tak bez żadnej informacji od rządu.

W czwartek rano Polaków w przedziale wiekowym 40-59 lat zelektryzowała podawana z ust do ust wiadomość: ruszyły zapisy na szczepienia!

– “Dostałem powiadomienie od znajomej o godz. 7. Myślałem, że to primaaprilisowy żart. Ale zarzekała się, że nie. Wszedłem na portal pacjenta i… zarejestrowałem się na szczepienie na 8 kwietnia” – mówi jeden z zainteresowanych.

Odpowiedzialny za program szczepień minister Dworczyk około godziny 10 ogłosił, że zapisy zostały wstrzymane i… winą obarczył “błąd systemu”.

– “Z powodu usterki systemu osoby między 40 a 59 rokiem życia rejestrowały się na kwietniowe terminy szczepień, na kilka godzin wstrzymujemy więc rejestrację, potem do każdej takiej osoby zadzwoni konsultant lub automat proponując termin w drugiej połowie maja” – zapowiedział Dworczyk. Sytuacja jest niesamowicie wręcz niedorzeczna.

– “Kiedy się zarejestrowałem, wysłałem znajomym linki do strony pacjent.gov.pl, gdzie można się zapisać na szczepienie. Kilka osób odpowiedziało mi, żebym sobie nie żartował. Inni pytali, czy mam wirusa w telefonie. Ale po chwili zaczęli odpisywać, że się zapisali. Jednak ci, którzy odebrali moją informację później, nie zdążyli się już zapisać. Ale kolega zadzwonił na numer 989 i jeszcze zdążył się zarejestrować. Około godz. 9.00 strona, na której można było się zapisać na szczepienie, padła” – mówi nasz kolega, który zarejestrował się na szczepienia.

– “Na szczepienia mogą się zapisywać osoby urodzone do 1982 roku. Jeżeli ktoś wypełnił wcześniej formularz, otrzymał skierowanie” – powiedział Dworczyk.

Dlaczego teraz zmienił zdanie? Ciężko powiedzieć.

– “Za tę usterkę przepraszamy, w ciągu kilku godzin przywrócimy zupełne funkcjonowanie systemu” – powiedział Dworczyk.

A oto, co mówił kilka godzin wcześniej:

– “Mamy otwartą rejestrację dla osób powyżej 60. roku życia, ale ta rejestracja zwolniła, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić zapisy na szczepienia osób między 40. a 60. rokiem życia, które zgłosiły gotowość w styczniu” – mówił na antenie RMF FM szef KPRM Michał Dworczyk.

Koronawirus raport 1.04.2021. Bijemy kolejne rekordy. Sytuacja staje się dramatyczna.

Źródło: Fakt

 

Kurs online na kosmetyczkę z cert.
Kurs online na kosmetyczkę z cert.
69,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online na kosmetyczkę z certyfikatami za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz